Co najmniej jeden Polak zagra w finale EU Masters

Dość powiedzieć, że dzisiejszy pojedynek powinien być szczególnie interesujący dla naszych kibiców. Wszak do boju o ostateczny bój o mistrzostwo EU Masters wejdzie aż trzech rodaków, z czego minimum jeden dostąpi zaszczytu walki o puchar. Wydaje się, że nieco większe szanse na sukces ma dzisiaj formacja polskiego wspierającego. Ta bowiem w swojej grupie okazała się być niepokonana, a zadania wcale łatwego nie miała, gdyż rywalizować musiała m.in. z jednym z półfinalistów turnieju – Teamem Heretics. Wyjście z takiego zbioru bez szwanku pokazuje jedynie w jak dobrej formie jest aktualnie BDS.A. Słowa te potwierdzają się jeszcze bardziej po wzięciu pod uwagę batalii ćwierćfinałowej, gdzie Erdote i jego kompani zmierzyli się z innym polskim supportem – Jakubem "Jactrollem" Skurzyńskim i jego Teamem Vitality. Pozornie trudna potyczka, która miała potencjał na pięć map zakończyła się pewnym zwycięstwem akademii BDS. Ta zamknęła serię na przestrzeni trzech map, nie dając zbyt wielkiego pola manewru Pszczołom.

Dyskredytować załogi Czekolada i Melonika jednak nie możemy. Wszak ta przebyła niemal identyczną drogę co BDS.A. Podczas rozgrywek w grupie D GameWard również nie poniosło klęski ani razu, wychodząc z koszyka z kompletem punktów. Warto jednak zauważyć, że w zbiorze tym nie było aż tak trudnych rywali. Najtrudniejszym przeciwnikiem miało być FC Schalke 04 Esports, jednak te po znacznych osłabieniach przed startem turnieju nie miało już zbyt wiele do powiedzenia. W tym wypadku głównym oponentem GW było Dusty, czyli mistrz Northern League of Legends Championship, lecz ten nie sprawił większych problemów. Po pewnym awansie do ćwierćfinału zadanie dwójki rodaków również było prostsze, niż mogło się trafić, gdyż przyszło im stawić czoła wicemistrzom NLC – X7 Esports. Tutaj mimo wielu głosów, które opowiadały się za srebrnymi medalistami ligi północnoeuropejskiej, to jednak GameWard pokazało, że nie powinno być żadnych rozmów o potencjalnej porażce. Przedstawiciele francuskiej organizacji pokonali X7 3:0 i w dobrym stylu przeszli do kolejnego etapu.

Akademia BDS minimalnym faworytem

Patrząc na same wyniki, trudno w takim razie wskazać jasnego faworyta tego zestawienia. Obie ekipy są w naprawdę świetnej dyspozycji i obie mają wiele do pokazania na Summoner’s Rifcie. Gdybyśmy jednak nieco cofnęli się jeszcze do przeszłości i na chwilę zajrzeli do poczynań w play-offach ligi francuskiej, to przypomnielibyśmy sobie, że GW zakończyło je o aż dwie lokaty niżej niż drużyna Erdote. Co więcej, zespół dwóch naszych rodaków wówczas nie zdołał pokonać Teamu Vitality i przegrał mecz 1:3. To w porównaniu do niedawnej stosunkowo łatwej wygranej BDS.A z Pszczołami może dać nam pewien sygnał. Mówić o tym starciu można natomiast wiele, lecz i tak wszystko rozegra się na Polach Sprawiedliwości. Pojedynek ten zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Dzisiejsze spotkanie półfinałowe European Masters:

21 września
17:00 Team BDS Academy Team BDS vs GameWard BO5

Polskojęzyczna transmisja z European Masters 2022 Summer będzie dostępna na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale EU Masters. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: