Snax zabezpieczeniem Vitality

Kto wie, być może liczba obecnych na serwerze Polaków będzie nawet większa niż się tego pierwotnie spodziewaliśmy? Do tej pory wydawało się bowiem, że do gry przystąpią jedynie Paweł "dycha" Dycha z ENCE, Kamil "siuhy" Szkaradek z GamerLegionu, Maciej "F1KU" Miklas z OG, Filip "tudsoN" Tudev z Fantasy oraz Michał "MICHU" Müller z Benched Heroes. Teraz jednak na oficjalnej stronie Road to Rio pojawiły się zgłoszone przez poszczególne składy i nieoczekiwanie w gronie uczestników znalazł się również Janusz "Snax" Pogorzelski! Mistrz świata z 2014 roku ma za sobą udany występ na Intel Extreme Masters Dallas, gdzie jako zmiennik wydatnie pomógł ENCE w zdobyciu wicemistrzostwa.

Nic więc dziwnego, że to właśnie jego Team Vitality zdecydował się zgłosić jako szóstego zawodnika. 29-latek pełnić będzie więc rolę rezerwowego i w razie konieczności, gdyby któryś z podstawowych graczy TV został wykluczony przez chorobę, kontuzję albo sprawy prywatne, to właśnie Snax zajmie jego miejsce. A warto pamiętać, że pierwotnie w Dallas Polak też miał być tylko subem, ale w związku z problemami wizowymi Lotana "Spinxa" Giladiego ostatecznie wskoczył do podstawowej piątki. Jest to o tyle interesujące, że Izraelczyk obecnie występuje właśnie w Vitality, tak więc możliwe, że Pogorzelski ponownie go zastąpi. Lub też kogoś innego, gdyby faktycznie zaistniała taka potrzeba.

dev1ce niezgłoszony przez NIP

W tym miejscu warto nadmienić, że Snax to tylko jeden z ciekawych rezerwowych, którzy pojawili się w składach uczestniczących w Regional Major Ranking. Weźmy takiego Jonasa "Lekr0" Olofssona, który pozostaje bezrobotny od momentu rozstania z Dignitas, ale teraz może czekać na wezwanie G2 Esports. Z kolei były zawodnik BIG, Nicklas "gade" Gade, został wybrany przez swoich rodaków z Heroic, by stanowić dla nich zapasowe wsparcie. Natomiast niezwykle doświadczony Olof "olofmeister" Kajbjer, chociaż ostatni oficjalny mecz rozegrał jeszcze w grudniu 2021, ponownie zajmie szósty fotel w FaZe Clanie. Co ciekawe, w Ninjas in Pyjamas nie znajdziemy za to Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza. Zamiast niego NIP postawił na Maxa "maxstera" Janssona. Na koniec warto też przywołać kolejny polski wątek. Nieoczekiwanie trenerem miksu Fantasy, którego członkiem jest Filip "tudsoN" Tudev, został starszy brat polskiego snajpera, Temmy "Soren" Tudev.