STS
byali Ungentium ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022
fot. ESL/Adam Łakomy

byali oficjalnie żegna się z Ungentium!

Po zaledwie czterech miesiącach współpraca Pawła „byaliego” Bielińskiego oraz FurryFury Ungentium dobiegła końca. Organizacja potwierdziła dziś bowiem, że mistrz świata z 2014 roku opuścił jej szeregi, co oznacza, że teraz rozpoczynają się poszukiwania nowego piątego zawodnika.

byali wolnym zawodnikiem

byali pierwotnie zawitał do Ungentium już w kwietniu, wówczas jednak tylko jako zmiennik. 28-latek niespodziewanie zastąpił wówczas Konrada „EXUSA” Jeńczenia i bardzo szybko stał się ważnym elementem zespołu. I to ważnym na tyle, że w połowie maja oficjalnie związał się z fioletowymi kontraktem. I początkowo efekty tej roszady były naprawdę obiecujące, bo podopieczni Macieja „Luza” Bugaja wywalczyli m.in. pierwszy w historii organizacji awans od ESL Challenger League. Niemniej z czasem pojawiła się pewna zadyszka, której następstwem były przeciętny występ w eliminacjach do Intel Extreme Masters Road to Rio, a także słaby start w jesiennym sezonie ESL Mistrzostw Polski.

Teraz zaś, jakby tego było mało, pojawiła się roszada kadrowa związana z wygasającą umową Bielińskiego. Ostatecznie bowiem zarówno przedstawiciele Ungentium, jak i byali uznali, że najlepiej dla każdej ze stron będzie podążenie swoją drogą. Zresztą taki obrót spraw zapowiadały już ostatnie wydarzenia, bo przecież były zawodnik Virtus.pro nie wspierał swoich kolegów już podczas wczorajszego meczu ESL MP z PGE Turowem Zgorzelec. Wówczas na serwerze jego fotel zajmował Patryk „ponczek” Wites, który od momentu czerwcowego odejścia z Impression pozostaje bez stałego zatrudnienia. Nie wiadomo jednak, czy jego występ miał charakter jedynie awaryjnego wsparcia, czy też 27-latek będzie brany pod uwagę w kontekście stałego zastąpienia byaliego.

W tej sytuacji skład FurryFury Ungentium prezentuje się następująco:

Patryk „Sidney” Korab
Mateusz „m4tthi” Szambelan
Wojciech „Prism” Zięba
Dominik „GruBy” Świderski
Maciej „Luz” Bugaj (trener)
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NOKOCU Anonymo VALORANT

VEU rusza z trzecim Weekly Cupem! Kto wygra awans na Monthly?

Kto zgarnie trzeci bilet na Monthly Cup VEU? Podczas pierwszego Weekly Cupu Zero Tenacity w dominującym stylu pokonało wszystkich oponentów i zarezer...