Javelins liderkami grupy B!

W przypadku Javelins była to wygrana szczególnie cenna. Wszak zawodniczki Natus Vincere w trzeciej serii starć mierzyły się ze swoimi najgroźniejszymi rywalkami, czyli BIG EQUIPĄ. Podopieczne niemieckiej organizacji, podobnie jak Polki, w poprzednich tygodniach nie poznały jeszcze smaku porażki. Tak więc do gry przystępowały one z nadzieją, że uda im się objąć samodzielne prowadzenie w tabeli grupy B. Problem w tym, że taki sam cel miały Hania "Hanka" Pudlis i jej koleżanki. Niemniej one, w przeciwieństwie do graczek BIG, swój plan zrealizowały. Co więcej, nasze rodaczki po zwycięstwo sięgnęły już po dwóch mapach, triumfując zarówno na Duście2, jak i na Vertigo. Dzięki temu NAVI Javelins są obecnie liderkami swojego zbioru i znajdują się na najlepszej drodze, by dostać się do play-offów.

Takiego samego szczęścia nie miały Królowe z Entropiq. Te wcześniej przegrały zarówno z Astralis, jak i MostValuablePlayers, co oznacza, że już przed tą kolejką ich sytuacja nie była najlepsza. Tym bardziej więc Polki musiały wziąć się w garść i początkowo wydawało się, że faktycznie wszystko idzie ku lepszemu, bo zawodniczki czeskiej organizacji pokonały Ninjas in Pyjamas po dogrywce na Mirage'u. Niestety na Inferno, gdzie ponownie byliśmy świadkami dogrywki, lepszy był już NIP, co oznaczało, że o losach zwycięstwa przesądzi Overpass. A tam zdecydowanie pewniejszą grę zaprezentowały już Ninjas, pokonując tym samym Entropiq Queens 2:1. A to oznacza, że szanse polskich graczek na miejsce w fazie pucharowej są już tylko czysto iluzoryczne, bo to one zamykają tabelę grupy A.

Komplet wyników 3. kolejki ESL Impact League Season 2:

22 września

Grupa A

19:30 Ninjas in Pyjamas 2:1 Entropiq Queens Mirage 19:22
Inferno 19:15
Overpass 16:7

Grupa B

19:30 Astralis 0:2 MostValuablePlayers Overpass 6:16
Mirage 6:16
23 września

Grupa A

19:30 Nigma Galaxy 2:1 NOFEAR5 Dust2 17:19
Inferno 16:12
Overpass 16:8

Grupa B

19:30 NAVI Javelins 2:0 BIG EQUIPA Dust2 16:9
Vertigo 16:10

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać można w ESL.TV. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Impact League Season 2 zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.