Major nie dla MICHA

RMR może nas ominąć – pisał jeszcze w miniony czwartek Owen „smooya” Butterfield, by dzień później dodać: – Wysyłajcie, proszę [*] za ostatnie wnioski wizowe, które zostaną wysłane jutro. Mam skrzyżowane palce zarówno u dłoni, jak i u stóp. Nic więcej nie możemy zrobić. Sytuacja nie była więc wesoła, bo zarówno Buğra „Calyx” Arkın, jak i Eugene „Aunkere” Karyat mieli kłopoty z uzyskaniem dokumentów zezwalających im na wjazd na Maltę. W przypadku Rosjanina zresztą już wczoraj stało się jasne, że on na decydujących eliminacjach do Majora w Rio nie zagra. Do ostatnich chwil ważyły się natomiast losy Turka, ale i w jego wypadku nie udało się niczego wskórać. A to oznacza, że drużyna, której członkiem jest też Michał „MICHU” Müller, finalnie na Regional Major Ranking nie zagra, a poszczególni gracze mistrzostwa świata w CS:GO już na pewno obejrzą co najwyżej w roli kibiców. Ale nieszczęście jednych jest szczęściem drugich.

Illuminar z ogromną szansą

Na wykluczeniu Benched Heroes skorzystali bowiem mistrzowie Polski z Illuminar Gaming. Piotr "morelz" Taterka i spółka miesiąc temu rywalizowali podczas czwartych otwartych eliminacji i ostatecznie nie udało im się wówczas awansować. Finiszowali jednak na siódmym miejscu, czyli pierwszym oczekującym. Wówczas wydawało się, że marzenia o wyjeździe na RMR to mimo wszystko tylko ułuda, ale dziś wiemy już, jak istotny był ten wynik dla IHG. To dzięki niemu polska piątka jednak będzie miała szansę na to, by zawalczyć o bilet na IEM Rio 2022. Do walki rodzimy zespół przystąpi w grupie B, w której znalazły się m.in. ENCE, Heroic, Team Vitality czy też MOUZ. Pierwszym rywalem Illuminar będzie Natus Vincere, czyli skład napędzany przez najlepszego zawodnika ubiegłego roku, Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva.

Europejskie Intel Extreme Masters Road to Rio rozegrane zostanie między 4 a 9 września. Ostatecznie po awans na Majora CS:GO w Rio de Janeiro sięgnie po osiem drużyn z każdej z liczącej po szesnaście zespołów grup.