Anonymo z niespodziewaną okazją

Nic więc dziwnego, że ESL i Valve postanowiły się zawczasu zabezpieczyć, gdyby okazało się, że z udziału w decydujących eliminacjach do Majora CS:GO będzie musiała wycofać się większa liczba drużyn. Co prawda na ten moment pierwsze w kolejce do zastępstwa są Illuminar Gaming i Forward Gaming, ale jest kilka problemów. Po pierwsze, o ile IHG nie miałoby kłopotów z dostaniem się na południowoeuropejską wyspę, tak w przypadku złożonego m.in. z czterech Rosjan Forward nie jest to takie pewne. Po drugie zaś nie można wykluczyć sytuacji, że na dwóch absencjach się nie skończy i na wypadek takiego scenariusza gotowe muszą być opcje rezerwowe. Opcje, wśród których znajdzie się m.in. Anonymo Esports.

Zespół Pawła "innocenta" Mocka podczas czwartych i jednocześnie ostatnich otwartych eliminacji finiszował na miejscach 9-16., teraz jednak organizatorzy zdecydowali się z zaprosić cztery z obecnych w tym gronie ekip do dodatkowego turnieju kwalifikacyjnego. Ten przesądzi o tym, którą konkretnie pozycje w kolejce oczekujących zajmą poszczególne formacje. Tak więc może zdarzyć się tak, że Anonimowi wypadną na tyle dobrze, że w przypadku rezygnacji trzech drużyn i oni pojadą na Maltę. Ale do tego, by tak się stało, polska piątka potrzebuje dwóch zwycięstw w meczach BO3, w tym w dzisiejszej potyczce z Sashi Esport. Co ciekawe, do gry przystąpią też podopieczni Jędrzeja "bogdana" Rokity  z Teamu Finest – ich rywalami będą BLUEJAYS.

Harmonogram dodatkowych eliminacji do IEM Road to Rio:

28 września

Półfinał

18:00 Team Finest vs BLUEJAYS BO3
18:00 Anonymo Esports vs Sashi Esport BO3
29 września

Mecz o 3. miejsce

18:00 TBD vs TBD BO5

Finał

18:00 TBD vs TBD BO5

Mecze Anonymo wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Na koniec warto zaznaczyć, że nawet udany występ w dodatkowych eliminacjach nie gwarantuje bynajmniej występu na IEM Road to Rio, czyli decydujących eliminacjach do Majora CS:GO w Rio de Janeiro.