PALOMA 16 : 19
(Nuke)
Illuminar Gaming

PALOMA zaczęła mecz po stronie terrorystów i mimo przegranej rundy pistoletowej dość szybko wyszła na prowadzenie dzięki agresji oraz szybkim atakom. Illuminar zdawało się być dość zagubione i zwyczajnie nie nadążało za swoimi rywalami. Doszło nawet do pięcioosobowego zachowania broni od antyterrorystów. Na ratunek ESL Mistrzom Polski przyszedł Piotr "morelz" Taterka, który w dwie rundy zdobył łącznie siedem eliminacji. Drużyna broniąca zaczęła grać nieco agresywniej i znajdywać entry fragi, na bazie których była w stanie wygrywać rundy. Bardzo często to właśnie morelz szukał otworzeń na dworze, jednak i na to PALOMA potrafiła odpowiedzieć. Atakującym udało się zresetować ekonomicznie rywali i ponownie wyjść na prowadzenie. Ostatecznie połowa zakończyła się 8:7 na korzyść zawodników terro.

Drugą połowę PALOMA zaczęła dość nietypowo, skracając pochylnię, jednak Illuminar zdążyło na czas zareagować. IHG zdołało wygrać rundy pistoletowe i anty eco, lecz na fullu to strona CT dyktowała warunki. Byliśmy świadkami ciągłej agresji, na którą Mateusz "TOAO" Zawistowski nie był w stanie odpowiedzieć. Nie było to zaskakujące, ponieważ PALOMA decyzyjnie wyglądała naprawdę dobrze. Jej defensywa była na tyle solidna, że w pewnym momencie Mateusz "casey" Jarząb pozwolił sobie na zabójstwo nożem. Mimo to terroryści walczyli aż do końca i to ponownie morelz indywidualną akcją dał dogrywkę swojej ekipie. reatz nie pozostał dłużny przeciwnikowi i na samym starcie dodatkowych rund mogliśmy zobaczyć drugą kosę w meczu. Nie to było najważniejsze, ponieważ Illuminar w pierwszej połowie dogrywki zdobyło trzy na trzy rundy i po zamianie stron spokojnie domknęło całe spotkanie.

Statystyki z tego spotkania:

Gracz Łącznie K/D Ratio
Patryk "olimp" Woźniak 31:21 1,48
Mateusz "TOAO" Zawistowski 23:18 1,28
Piotr "morelz" Taterka 27:23 1,17
Bartłomiej "mASKED" Trybuła 21:20 1,05
Paweł "reatz" Jańczak 21;22 0,95
Michał "mchk" Bartosiak 23:25 0,92
Dawid "Layner" Falczyński 16:18 0,89
Konrad "EXUS" Jeńczeń 20:24 0,83
Mariusz "casey" Jarząb 20:26 0,77
Rafał "sNx" Snopek 17:23 0,74

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.