Dlaczego byali opuścił Ungentium?

byali do Ungentium trafił jeszcze w kwietniu, gdy jako zmiennik przejął fotel Konrada "EXUSA" Jeńczenia. Nieco ponad miesiąc później związał się zaś z organizacją permanentną umową i potem mógł wraz z nią świętować m.in. awans do ESL Challenger League. Niemniej ostatnimi czasy wyniki zespołu nie rzucały już na kolana. Ekipa miała ogromny problem z domykaniem kolejnych spotkań i nawet jeżeli zdobywała przewagę, to bardzo często niewiele z tego wynikało. W efekcie fioletowi bardzo słabo wypadli zarówno w Challengerze, jak i w ESL Mistrzostwach Polski, gdzie wygrali dotychczas zaledwie jeden z czterech stoczonych przez siebie pojedynków.

Jakby mało było problemów, swoje odejście pod koniec września ogłosił byali. Wówczas nie było jasne, dlaczego tak się stało, teraz jednak nieco więcej światła na sprawę rzucił trener Ungentium, Maciej "Luz" Bugaj. – Nie chce mu się grać w grę, nie sprawia mu frajdy, więc powiedział "Chłopaki, chcę na ławkę". My w żaden sposób nie jesteśmy na niego źli. Bez sensu jest grać w momencie, kiedy komuś się nie chce. Jestem wdzięczny, że tego nie przedłużał, nie siedział naburmuszony, tylko powiedział "Chłopaki, nie mam ochoty grać, gra mi nie sprawia frajdy". Całkowicie to rozumiem. Rozeszliśmy się w dobrych relacjach. Nie jest tak, że jesteśmy źli na niego albo on na nas – zapewnił Luz podczas transmisji Polskiej Ligi Esportowej.

ponczek na testach

Obecnie miejsce zajmowane dotychczas przez Bielińskiego należy do Patryka "ponczka" Witesa. Na ten moment jednak 27-latek nie jest pełnoprawnym członkiem drużyny i, jak ujawnił sam Luz, jest po prostu testowany. Nie ma więc pewności, czy były gracz m.in. Pompa Teamu i Wisły All iN! Games Kraków pozostanie w Ungentium na dłużej, czy też ostatecznie zespół zwróci swoją uwagę w kierunku kogoś innego. Na razie fioletowi przy wsparciu ponczka rozegrali m.in. dwa mecze w ESL Mistrzostwach Polski, pokonując PGE Turów Zgorzelec oraz ulegając MAD DOG'S PACT. Z kolei w Polskiej Lidze Esportowej podopieczni Luza, również wspomagani przez Witesa, okazali się słabsi od Illuminar Gaming.