Fnatic wygrywa, Evil Geniuses z drugą porażką na Worlds

Przed startem wczorajszych batalii reprezentanci zarówno Europy, jak i Kacper "Inspired" Słoma i jego kompani mogli być zadowoleni z dotychczasowych rezultatów. Wszak każda z tych ekip legitymowała się bilansem 3-1, więc przejścia do kolejnego etapu mogli być pewni już niemal wszyscy. Zasadniczym pytaniem było jednak to, na którym miejscu uplasują się poszczególne drużyny. Duży krok w stronę bezpośredniego awansu do głównej części Worlds zrobili Elias "Upset" Lipp i spółka. Ci jako pierwsi wczoraj zameldowali się na Summoner's Rifcie, podejmując Beyond Gaming. Mecz początkowo nie był idealny, lecz z czasem czarno-pomarańczowi rośli w siłę i zdobywali ważną przewagę. Finalnie udało się zwyciężyć. FNC zatem przyszło czekać na wynik m.in. meczu Evil Geniuses z DetonatioN FocusMe. Pełną relację z pojedynku Fnatic kontra Beyond można przeczytać tutaj.

Zanim jednak do gry weszli Źli Geniusze, to mieliśmy okazję obejrzeć mecz LOUD z Chiefs Esports Club. Brazylijczycy nie mieli większych kłopotów z poskromieniem graczy z Australii i Oceanii, dzięki czemu przybliżyli się też do drugiej rundy play-inów. Następnie przyszło nam śledzić wspominany pojedynek między gospodarzami a przedstawicielami Japonii. Spotkanie to, choć początkowo wcale nie wskazywało na porażkę drużyny polskiego leśnika, tak finalnie się stało. EG musiało uznać wyższość DFM i tym samym zapewniło pierwsze miejsce Fnatic. Lee "Yaharong" Chan-ju i jego towarzysze natomiast przypieczętowali los BYG, wyszarpując ostatnie wolne miejsce w Knockout Stage'u.

Wyniki wszystkich meczów grupy A trzeciego dnia Worlds:

2 października
22:00 Beyond Gaming 0:1 Fnatic BO1
23:00 LOUD 1:0 Chiefs Esports Club BO1
3 października
00:00 DetonatioN Gaming 1:0 Evil Geniuses BO1

Klasyfikacja końcowa grupy A:

# Drużyna M W P
  1. Fnatic 5 4 1
  2. Evil Geniuses 5 3 2
  3. LOUD 5 3 2
  4. DetonatioN Gaming 5 3 2
  5. Beyond Gaming 5 2 3
  6. Chiefs Esports Club 5 0 5

MAD oddaje wygraną z DRX

Kolejne starcia rozgrywane były już w ramach grupy B. Tam na samym początku rozegrała się potyczka pomiędzy dwoma i tak już wyeliminowanymi ekipami, a mianowicie İstanbul Wildcats i Isurus. Lepsi w meczu o pietruszkę okazali się gracze Ameryki Łacińskiej, dobijając tym samym reprezentantów Turcji. Kolejny pojedynek był już jednak znacznie ważniejszy dla fanów naszego kontynentu, gdyż Lwy podejmowały niepokonane dotąd DRX. O dziwo to właśnie czwarta siła League of Legends European Championship zaczęła pojedynek lepiej i to ona pędziła w stronę wygranej. Przewaga na korzyść formacji Normana "Kaisera" Kaisera i spółki była ogromna, lecz w ostatecznej walce o Barona Nashora, mimo zdobycia fioletowego wzmocnienia przez MAD, te się posypało, a zawodnicy z Korei Południowej wykorzystali błąd, kończąc grę pomimo sporego deficytu w złocie. Po przerwie  zobaczyliśmy jeszcze starcie Royal Never Give Up z Saigon Buffalo i tutaj również obyło się bez niespodzianek. RNG dość pewnie zdobyło czwarte zwycięstwo, dopisując dodatkowo do swojego konta drugie miejsce w grupie B play-inów Worlds.

3 października
01:00 İstanbul Wildcats 0:1 Isurus BO1
02:00 DRX 1:0 MAD Lions BO1
03:00 Royal Never Give Up 1:0 Saigon Buffalo BO1

Klasyfikacja grupy B:

# Drużyna M W P
  1. DRX 5 5 0
  2. Royal Never Give Up 5 4 1
  3. MAD Lions 5 3 2
  4. Saigon Buffalo 5 2 3
  5. Isurus 5 1 4
  6. İstanbul Wildcats 5 0 5

Dogrywki na korzyść Inspireda i spółki

Jako iż w pierwszym ze zbiorów trzy formacje miały ostatecznie ten sam bilans, konieczne było przeprowadzanie dogrywek. Podczas dwóch dodatkowych meczów o rozstawienie w kolejnym etapie zawodów dwukrotnie byliśmy świadkami triumfu Evil Geniuses. Ekipa naszego dżunglera wpierw zrewanżowała się DFM za porażkę we wcześniejszej części tego dnia rozgrywkowego, a następnie pokonała LOUD. W efekcie EG wywalczyło sobie drugie miejsce w grupie, dzięki czemu Knockout Stage rozpocznie od drugiej rundy.

3 października
04:00 Evil Geniuses 1:0 DetonatioN Gaming BO1
05:00 LOUD 0:1 Evil Geniuses BO1

Rozgrywki Worlds nie zwalniają tempa i już dziś zobaczymy m.in. MAD Lions w akcji, które zawalczy z Saigon Buffalo o być albo nie być. Transmisję z tegorocznej edycji Mistrzostw Świata będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu, YouTube, oraz w telewizji. Pełny harmonogram Worlds 2022 i więcej informacji możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

League of Legends Worlds 2022