Mistrzostwa świata w CS:GO coraz bliżej

Na pewno w Rio de Janeiro zaprezentują się FaZe Clan oraz Natus Vincere, czyli finaliści PGL Major Antwerp 2022. Obie formacje podczas trwającego IEM Road to Rio nie znalazły swojego pogromcy, wygrywając na drodze do awansu wszystkie trzy spotkania. Poza tą dwójką Europę na brazylijskiej ziemi reprezentować będą również Ninjas in Pyjamas. Co istotne, cała wspomniana trójka swoją przygodę z mistrzostwami świata w Rio zacznie od fazy legend, omijając przy tym fazę pretendentów. A to oznacza, że FaZe, NAVI i NIP niezależnie od swoich kolejnych rezultatów na pewno finiszować będą w czołowej szesnastce Majora. Aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że każda z tych ekip uważana będzie za faworyta do zajęcia czołowych lokat.

Rozdysponowane zostały również dwie przepustki przeznaczone dla obu Ameryk. Co ciekawe, obie z nich padły łupem przedstawicieli północnej części regionu. I o ile w przypadku Teamu Liquid nie jest to większym zaskoczeniem, tak kwestia Evil Geniuses jest już pewną niespodzianką. Warto wszak pamiętać, że EG w tym roku raczej nie zachwycało i ostatnie kadrowe przetasowania bynajmniej nie nastawiały zbyt pozytywnie w kontekście przyszłości. A jednak Źli Geniusze w minionych dniach pokonali m.in. o wiele wyżej notowaną FURIĘ, dzięki czemu na pewno zagrają na Majorze. A w której jego fazie? O tym 9 października przesądzi pojedynek z Liquid – jego zwycięzca zagra w fazie legend, przegrany natomiast w fazie pretendentów.

Intel Extreme Masters Rio Major Championship 2022 rozegrane zostanie między 31 października a 13 listopada. Do zdobycia będzie łączna pula nagród w wysokości 1 miliona dolarów, z czego do rąk triumfatorów imprezy trafi pół miliona dolarów. Ponadto mistrzowie Majora otrzymają również bezpośrednie zaproszenie na IEM Katowice 2023. Na brazylijskiej ziemi bronić zdobytego jeszcze w maju w Antwerpii tytułu będzie międzynarodowy skład pod banderą FaZe Clanu.