Nasi rodacy wśród najlepszych

Najmniejszym zaskoczeniem jest w tym wypadku awans Pawła "dychy" Dychy. Jego ENCE od początku uważane było bowiem za jednego z głównych kandydatów do tego, by zgarnąć bilet na Majora. I nie zawiodło, bo podopieczni fińskiej organizacji podczas IEM Road to Rio wygrali wszystkie trzy mecze, w cuglach zapewniając sobie miejsce na nadchodzącym brazylijskim turnieju. Na tym w końcu pojawi się również OG. Znana m.in. z Doty 2 organizacja od samego początku swojej bytności w CS:GO miała spore ambicje, ale dotąd nie udało jej się ich zrealizować. Aż do teraz – tym bardziej więc miło, że swój wkład w to miał Maciej "F1KU" Miklas. Ale nie będzie on jedynym polskim debiutantem na mistrzostwach świata, bo powody do radości ma także Kamil "siuhy" Szkaradek. Ten niedawno opuścił akademię MOUZ i związał się z GamerLegionem, co finalnie było dobrą decyzją. Wszak reprezentanci niemieckiej marki niespodziewanie dostali się na zawody w Rio, dokonując tego kosztem m.in. G2 Esports.

Rozczarowania, debiutanci, powroty

Właśnie, G2. Formacja, która dotychczas zajmowała piąte miejsce w światowym rankingu, negatywnie zaskoczyła swoich fanów i nie wywalczyła awansu, przez co po raz pierwszy od 2015 roku zabraknie jej na Majorze. Na tym nie zagra również Astralis, co tylko uwiarygadnia plotki na temat rzekomego powrotu Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza. Z kolei na drugim biegunie znalazły się wspomniane już GamerLegion i OG, ale również 00 NATION DNB – dla tej trójki będzie zawody w Rio de Janeiro będą pierwszą okazją, by pokazać się na najważniejszym turnieju w Counter-Strike'u. Na koniec nie można też nie wspomnieć o Fnatic. Brytyjska organizacja to prawdziwa legenda sceny CS-a, ale ostatnie lata były dla niej zdecydowanie chude. Przez to też ominęły ją imprezy o randze mistrzowskiej kolejno w Berlinie, Stockholmie oraz Antwerpii. Teraz jednak po wielu kadrowych przetasowaniach pomarańczowo-czarni powracają do elity, napędzani przez swoją legendę, czyli Freddy'ego "KRIMZA" Johanssona.

Lista uczestników Intel Extreme Masters Rio 2022:


Legendy
ENCE FaZe Clan Team Liquid Heroic
Natus Vincere Ninjas in Pyjamas Team Spirit Sprout

Pretendenci
9z Team Bad News Eagles BIG Cloud9
Evil Geniuses MOUZ OG Team Vitality

Kandydaci
00 NATION DNB Fnatic FURIA GamerLegion
Grayhound Gaming IHC Esports Imperial Sportsbet.io Outsiders

Intel Extreme Masters Rio 2022 odbędzie się między 31 października a 13 listopada. Podczas turnieju uczestnicy rywalizować będą o łączną pulę w wysokości 1,25 miliona dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 500 tysięcy dolarów. Dodatkowo mistrz Majora otrzyma bezpośrednie zaproszenie na IEM Katowice 2023.