Szybka reakcja SK Gaming

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku SK Gaming stara się zakontraktować graczy wyjątkowo szybko. Jest to dość dziwne, bo w ostatnich latach w ramach niemieckiej organizacji raczej nie widywaliśmy zbyt wielu topowych graczy, ale najwyraźniej nadszedł czas na zmianę. Exakick jest już trzecim zawodnikiem, który zgodnie z informacjami esportowych dziennikarzy ma zasilić formację. Wcześniej pojawiły się już plotki tym, że SK zawarło ustną umowę z Joelem "Irrelevantem" Scharollem i Markiem "Markoonem" van Woenselem. Jak mogliśmy się dowiedzieć od Alejandro "anonimotum" Gomisa z portalu BLIX.GG, szybkie działania organizacji wynikają ze zwiększonego na rok 2023 budżetu.

W ostatnich latach SK Gaming było jedną z najgorzej radzących sobie organizacji w League of Legends European Championship. W tym roku zarówno wiosenne, jak i letnie rozgrywki zakończyła ona na ósmym miejscu. W play-offach ostatni raz mogliśmy ją obserwować w marcu 2021 roku.

Gwiazda LDLC wkracza do akcji

Exakick z kolei nie mógł narzekać na swoją formę przez cały obecny rok. W obu splitach w barwach LDLC OL udało mu się zwyciężyć w lidze francuskiej, a dodatkowo świetnie pokazał się na European Masters, gdzie kończył rozgrywki kolejno w finale i półfinale. Francuz od ponad dwóch lat był związany z organizacją, ale, jak donosi Brieuc "LEC Wooloo" Seeger, najwyraźniej nadszedł czas na rozstanie i awans. Czyżby Exakick miał być jedną z osób, która odmieni losy SK Gaming?

Tak zgodnie z plotkami prezentować się będzie skład SK Gaming w roku 2023:

Joel "Irrelevant" Scharoll
Mark "Markoon" van Woensel
TBA
Thomas "Exakick" Foucou
TBA