Trudna droga przed Majorem

Dziś wiemy już, gdyż Valve to potwierdziło, iż przed Majorem w Paryżu dojdzie do pewnych zmian w procesie kwalifikacyjnym. Te dotyczyć będą kwestii awansu na Regional Major Ranking, czyli zawody będące ostatnim przystankiem przed mistrzostwami świata. Dotychczas, aby dostać się na RMR, należało albo otrzymać bezpośrednie zaproszenie, albo przebrnąć przez otwarte eliminacje. To pierwsze trafiało zawsze do tych ekip, które obecne były na poprzedniej współorganizowanej przez Valve imprezie. Jeżeli zaś chodzi o otwarty etap eliminacyjny, to nie trzeba nikogo przekonywać, że przebrnięcie przez niego było zadaniem z gatunku tych bardzo trudnych. Wszak droga do sukcesu zawsze była niezwykle długa, a miejsca na błędy naprawdę niewiele.

Bezpośrednie zaproszenia dla najlepszych

W przeszłości zresztą wiele drużyn boleśnie się o tym przekonywało. Wystarczy przypomnieć, że przed Majorem w Rio aż do ostatnich chwil pewne występu na RMR przed turniejem w Rio de Janeiro nie mogło być chociażby Astralis. Tak więc, by docenić dokonania mocniejszych formacji, Valve zdecydowało się na pewne zmiany. – Przed Paryżem niektóre zespoły, które nie otrzymały bezpośrednich zaproszeń, będą mogły ominąć otwarte eliminacje. Drużyny, które regularnie osiągają dobre wyniki na turniejach Valve lub zewnętrznych organizatorów, zostaną od razu zaproszone do zamkniętych eliminacji i będą rywalizować tam z formacjami wyłonionymi w eliminacjach otwartych – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie firmy Gabe'a Newella.

Niewykluczone zresztą, że to nie koniec modyfikacji w systemie kwalifikacyjnym do Majora. Już teraz bowiem producenci CS:GO zapewnili, iż w nadchodzących tygodniach ujawnią nam więcej informacji na temat nowego procesu kwalifikacji na RMR. Pytanie, o jak daleko idących zmianach mowa?