Aktualni mistrzowie LPL-a zagrają już pierwszego dnia

Pora już na dobre zażegnać międzysezonową posuchę i otworzyć kolejny sezon batalii na szczeblu światowej klasy. Jako pierwsi do gry wejdą przedstawiciele drużyn Państwa Środka, którzy już dziś zaczną walkę o pierwsze punkty w klasyfikacji. Na start zmierzą się reprezentanci FPX oraz Teamu WE. Druga z wymienionych ekip będzie miała okazję zmyć z siebie plamę po całkowitym blamażu z zeszłorocznej edycji letniej. Wówczas nie zdołała ona wygrać ani jednego spotkania na przestrzeni całego splitu. Nic dziwnego, że w trakcie przerwy offseasonowej dokonano gruntownych zmian. Feniksy jednak też nie spały i będą starały się pokazać, że nadal są w całkiem niezłym miejscu.

Podczas dnia otwierającego rozgrywki czeka nas jeszcze jedna ciekawa potyczka. Mianowicie mowa o meczu zamknięcia, w którym JD Gaming stanie w szranki z Bilibili Gaming. Przypomnijmy, że w BLG środkowej alei broni teraz Zeng "Yagao" Qi, czyli były zawodnik JDG. Ten po rozstaniu się ze swoją poprzednią drużyną już na samym początku będzie miał okazję pokazać jej, że zgarnięcie Zhuo "knighta" Dinga było błędem. O to jednak wcale łatwo nie będzie, gdyż 22-letni midlaner jest uważany za jednego z najlepszych w lidze.

Debiut Ninjas in Pyjamas już jutro

Fani nowej organizacji na mapie chińskiego LoL-a bez dwóch zdań zacierają sobie ręce na pierwszy mecz z jej udziałem. NIP na Summoner's Rifcie zamelduje się już natomiast w drugim dniu zmagań. Były skład Victory Five z kilkoma roszadami w składzie stawi czoła Ultra Prime. Patrząc na zeszłoroczne poczynania formacji Lee "Richa" Jae-wona jesteśmy w stanie stwierdzić, że na pierwsze oczko w tabeli szansa będzie bardzo duża.

Pierwszy tydzień rywalizacji w każdej lidze to zawsze duża dawka emocji, ale przede wszystkim pierwsze weryfikacje ruchów organizacji, które poczyniono w przerwie międzysezonowej. Warto zatem śledzić wszystkie pojedynki dwóch kolejek inaugurujących rozgrywki. Te potrwają do najbliższej środy.

Harmonogram pierwszych dwóch kolejek LPL Spring 2023:

14 stycznia
08:00 FPX vs Team WE BO3
10:00 Anyone's Legend vs Invictus Gaming BO3
12:00 Bilibili Gaming Bilibili Gaming (BLG) vs JD Gaming BO3
15 stycznia
8:00 LGD Gaming vs Rare Atom BO3
10:00 Oh My God omg logo vs Royal Never Give Up (RNG) Royal Never Give Up BO3
12:00 Ninjas in Pyjamas Ninjas in Pyjamas vs Ultra Prime BO3
16 stycznia
10:00 Team WE vs Edward Gaming BO3
12:00 Top Esports vs Anyone's Legend BO3
17 stycznia
10:00 ThunderTalk Gaming vs LNG Esports BO3
12:00 Royal Never Give Up Royal Never Give Up (RNG) vs Invictus Gaming BO3
18 stycznia
10:00 Bilibili Gaming Bilibili Gaming (BLG) vs FPX BO3
12:00 Weibo Gaming vs Top Esports BO3

Wszystkie mecze LPL z angielskim komentarzem będziecie mogli obejrzeć na kanałach ligi na Twitchu i YouTube.