s1mple najlepszy na świecie

Decyzją ekspertów HLTV po raz drugi z rzędu i trzeci w karierze tytuł najlepszego zawodnika CS:GO na globie otrzymał Oleksandr "s1mple" Kostyliev. Ukrainiec z Natus Vincere od samego początku uchodził za głównego faworyta do tego prestiżowego wyróżnienia i chociaż jego zespół w sezonie 2022 nie osiągał aż tak dużych sukcesów, jak w kampanii 2021, to sam 25-latek ponownie zachwycał formą. Dzięki temu w wyścigu po najważniejszy tytuł pozostawił on w pokonanym polu Mathieu "ZywOo" Herbauta z Teamu Vitality oraz Dmitriya "sh1ro" Sokolova z Cloud9. Co jednak znaczące, podczas gali przyznano jeszcze wiele innych nagród.

Wysyp nagród od HLTV

Wybrano m.in. najlepszy skład roku z podziałem na pozycje. W tym poza wspomnianym już s1mplem znaleźli się również jego klubowy kolega z NAVI, Ilya "Perfecto" Zalutskiy, a także Sergey "Ax1Le" Rykhtorov z Cloud9, Finn "karrigan" Andersen z FaZe Clanu oraz Nikola "NiKo" Kovač z G2 Esports. Zawodnikiem G2 jest również Ilya "m0NESY" Osipov, którego wyróżniono tytułem debiutanta roku, a także z uwagi na akcję 1v4 podczas meczu z MIBR podczas wiosennej fazy grupowej BLAST Premier 2022. Ponadto nagrodę dla najlepszego trenera zgarnął Andrey "⁠B1ad3⁠" Gorodenskiy, a FaZe Clan wybrany został najlepszym zespołem na świecie.

Co ważne, w Sztokholmie nagrodzone też przedstawicielki kobiecej sceny Counter-Strike'a. Najlepszą zawodniczką świata została Ana "⁠ANa⁠" Dumbravă, podczas gdy jej zespół, Nigma Galaxy, wybrano najlepszym kobiecym zespołem w sezonie 2022. Na koniec warto też wspomnieć, że na prestiżowej gali obecni byli też dwaj Polacy, Janusz "Snax" Pogorzelski oraz Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski. Nasi rodacy jeszcze w 2014 roku sięgali wraz z Virtus.pro po mistrzostwo świata w CS:GO i w poprzednich latach sami ujmowani byli na liście najlepszych zawodników na globie.

Wszystkie nagrody podczas HLTV Awards 2022:

  • Najlepszy zawodnik CS:GO na świecie: Oleksandr "s1mple" Kostyliev
  • Najlepsza zawodniczka CS:GO na świecie: Ana "⁠ANa⁠" Dumbravă
  • Najlepszy zespół CS:GO na świecie: FaZe Clan
  • Najlepszy kobiecy zespół CS:GO na świecie: Nigma Galaxy
  • Debiutant roku: Ilya "m0NESY" Osipov
  • Akcja roku: Ilya "m0NESY" Osipov (1v4 vs MIBR)
  • Najlepszy skład CS:GO roku: Ilya "Perfecto" Zalutskiy (anchor), Oleksandr "s1mple" Kostyliev (snajper), Sergey "Ax1Le" Rykhtorov (closer), Finn "karrigan" Andersen (prowadzący), Nikola "NiKo" Kovač (opener)
  • Najlepszy trener CS:GO na świecie: Andrey "⁠B1ad3⁠" Gorodenskiy