Grypciocraft po trzeci punkt, KNF postara się przełamać

Tym razem dzień rozgrywkowy Ultraligi otworzą zawodnicy Iron Wolves oraz Grypciocraft Esports. Na ten moment zespół Marcina "behave'a" Pawlaka pokazał się znakomicie, notując dwie stosunkowo pewne wygrane. Dziś szansa na domknięcie tygodnia z perfekcyjnym bilansem. O to jednak wcale tak łatwo nie będzie, wszak po drugiej stronie barykady staną groźne Wilki. Te jak na razie przegrały z Zero Tenacity, ale wczoraj odbiły się w meczu z Komil & Friends. Szykuje się zatem bardzo zacięte starcie już na początku dnia.

Kolejni do gry wejdą przedstawiciele Goskilli oraz wspomnianego już KNF. Goryle w dotychczasowych meczach wypadły bardzo dobrze, mimo iż ich bilans wynosi 1-1. W pierwszym dniu łatwo rozprawiły się z Illuminar Gaming, a wczoraj były o włos od sprawienia ogromnej niespodzianki w pojedynku z Z10. Finalnie jednak mistrzowie Ultraligi odwrócili losy spotkania. Przyjaciele Komila natomiast jak na razie są całkowicie bezbarwni. Jedynym pozytywem jest na ten moment postawa Patryka "lee sanga" Kozłowskiego, który dwoi się i troi, aby przedłużyć choć o chwilę żywot swojej drużyny na Polach Sprawiedliwości. Zespół ten będzie musiał się dzisiaj bardzo postarać, aby zagrozić GSK.

Z10 kontra AliorBank Team w bardzo ważnym meczu

Na półmetku spotkają się ekipy Maturalnych Forsaken oraz Teamu ESCA Gaming. ESCA, która przed startem sezonu stawiana była na końcowych lokatach klasyfikacji, jak na razie może pochwalić się nienagannym bilansem. Wczoraj udało jej się zaskoczyć w pojedynku z AliorBank Teamem, dzięki czemu ma już na swoim koncie dwie wygrane. MFSK z kolei też było wczoraj autorem swego rodzaju małej sensacji, gdyż poradziło sobie w starciu z IHG. Szanse na wygraną są zatem bardzo wyrównane i kto wie, czy podopieczni Dawida "dawera" Pątko nie będą w stanie triumfować po raz trzeci?

Przedostatni pojedynek będzie tym, na który jeszcze przed startem bieżącej odsłony rozgrywek czekała większość fanów. Mianowicie zmierzą się ze sobą dwie ekipy, które w rankingach stawiane były najwyżej. Zero Tenacity, posiadające na ten moment dwa punkty, stawi czoła AliorBank Teamowi. Zespół z melonikiem w logo po wczorajszej porażce z ESCĄ nieco stracił w oczach kibiców, lecz nadal trzeba mieć na uwadze, że on bardzo groźny. Zwłaszcza że Z10 wcale nie pokazało się dobrze w meczu z Goskillą. Porażka aktualnych mistrzów Ultraligi była bliższa niż można było przypuszczać. Warto zarezerwować sobie wieczorem parę chwil na obejrzenie tego meczu, bo na pewno będzie ciekawie.

Pierwszą kolejkę Ultraligi zamkną natomiast  zawodnicy Illuminar Gaming oraz exeed. Obie formacje dotychczas nie zdołały jeszcze zanotować wygranej, lecz dziś w końcu się to dla którejś z nich zmieni. Bliższe temu z pewnością jest IHG, które wczoraj zagrało całkiem dobry mecz z Maturalnymi Forsaken, jednak w kluczowych momentach się pogubiło. EXD na razie nie zaprezentowało nam jeszcze zbyt wiele i trudno spodziewać się, że akurat dzisiaj nastąpi przełom. Niemniej samo starcie z pewnością zapewni sporą dawkę emocji.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych meczów Ultraligi:

18 stycznia
17:00 Iron Wolves vs Grypciocraft Esports BO1
18:00 Goskilla vs Komil & Friends BO1
19:00 Maturalni Forsaken vs Team ESCA Gaming BO1
20:00 Zero Tenacity vs AliorBank Team BO1
21:00 Illuminar Gaming vs exeed BO1

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około godziny 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje około dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących dziewiątego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: