Polacy zawalczą na IEM Katowice

Podczas IEM Katowice 2023 na lanie zaprezentuje się m.in. Permitta eSports. Triumfatorzy ostatniego sezonu ESL Mistrzostw Polski nigdy dotąd nie mieli okazji, by zagrać w obecnym składzie na lanie, czeka ich więc nie byle jaki debiut. Tym bardziej że na ich drodze stanie siódma obecnie drużyna świata i najwyżej notowany przedstawiciel południowoamerykańskiej sceny, czyli FURIA. Faworyta nietrudno więc wskazać i nie ulega wątpliwości, że podopieczni Leonarda "turtle'a" Dziedzica będą musieli sporo się napocić, by pokusić się o niespodziankę i już na starcie nie wyczerpać limitu błędów. Bo chociaż w play-inach zastosowana będzie drabinka podwójnej eliminacji, to o szybką porażkę nietrudno – tym bardziej że w kolejnej rundzie Permitta podejmie BIG lub też Complexity.

Nasze oczy powinniśmy skierować również na OG, bo to właśnie tam swoje boje toczyć będzie Maciej "F1KU" Miklas. Były gracz AGO Esports wraz ze swoimi kolegami zmierzy się z duńsko-rumuńskim składem Sprout, który niedawno wzmocniony został przez nowego snajpera, Adriana "XELLOWA" Guțę. Ale to nie koniec polskich akcentów, bo te znajdziemy również w ENCE. Drużyna Pawła "dychy" Dychy, podobnie jak wspomniana wcześniej Permitta, zacznie katowickiego IEM-a od meczu z reprezentantem brazylijskiego Counter-Strike'a. W tym wypadku będzie to paiN Gaming, które podobnie jak dycha i spółka bilet do stolicy Górnego Śląska otrzymało dzięki pozycji zajmowanej w rankingu ESL.

Pary 1. rundy fazy play-in IEM Katowice 2023:


FURIA
vs Permitta eSports
Team Spirit
vs Grayhound
BIG
vs Complexity
MIBR
vs Ninjas in Pyjamas
Fnatic
vs Evil Geniuses
ENCE
vs paiN Gaming
Sprout
vs OG
Cloud9
vs IHC Esports

Intel Extreme Masters Katowice 2023 odbędzie się między 1 a 12 lutego. Łączna pula nagród turnieju wyniesie milion dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 400 tysięcy dolarów.