FaZe i OG w finale grupy B

Pierwszy mecz rozegrał się pomiędzy FaZe Clanem a Complexity. Zgodnie z przewidywaniami europejsko-kanadyjski skład nie miał żadnych problemów w pokonaniu swoich rywali. Batalia rozpoczęła się na Inferno, które gładko zostało zdominowane przez FaZe. Ekipa Finna "karrigana" Andersena zwyciężyła na pierwszej mapie rezultatem 16:6, oddając w drugiej połowie tylko jedną rundę. Overpass również nie poszedł po myśli Complexity. FaZe wygrało 16:9, domykając całe spotkanie rezultatem 2:0.


Następny mecz był szczególnie ważny dla polskich kibiców, gdyż brał w nim udział Maciej "F1KU" Miklas. OG podejmowało bowiem Team Liquid. I to właśnie spotkanie, w którym doszło do największego zaskoczenia. Notowana o dziewięć niżej lokacji w rankingu HLTV drużyna pokonała swojego rywala wynikiem 2:0. Najpierw starcie rozpoczęło się na Ancient, który gładko został zdominowany przez ekipę Polaka. Następnie przyszedł Nuke, który po zaciętej batalii wpadł ostatecznie na konto OG. Liquid przegrało po dogrywkach rezultatem 20:22.

Na sam koniec dnia G2 Esports podejmowało niemieckie BIG. Tutaj obyło się bez niespodzianek. Mirage po wyrównanej walce wpadł na konto Justina "jks" Savage’a i jego kolegów, zaś Inferno przebiegło już całkowicie pod dyktando Samurajów. Na mapie swojego wyboru zwyciężyli oni rezultatem 16:9.

Wyniki ćwierćfinałowych spotkań BLAST Premier Spring Groups:

20 stycznia

Półfinał drabinki wygranych grupy B

12:00 FaZe Clan 2:0 Complexity Inferno 16:6
Overpass 16:9
15:00 Team Liquid 0:2 OG Ancient 6:16
Nuke 20:22

Półfinał drabinki wygranych grupy C

18:30 G2 Esports 2:0 BIG Mirage 16:14
Inferno 16:9

Jutro czekają nas kolejne spotkania w grupie C i A. Dowiemy się, kto zakończy swoją grę na turnieju, a kto będzie rywalizować o coraz lepsze lokaty. Po więcej informacji dotyczących BLAST Premier Spring Groups 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.