F1KU jedzie do Brazylii

Jedna z przepustek na IEM Brazil 2023 trafiła w ręce OG, co oznacza, że na południowoamerykańskiej arenie zobaczymy Macieja "F1KA" Miklasa. Zespół Polaka został w ten sposób nagrodzony z uwagi na swoją pozycję w światowym rankingu ESL – na podobnej zasadzie zaproszenia zgarnęły również Heroic, Cloud9 i mistrzowie świata z Outsiders. Ale na tym nie koniec, bo do Brazylii jako partnerzy ESL przyjadą Natus Vincere, FaZe Clan, Team Vitality, MOUZ, Ninjas in Pyjamas i Fnatic. Ostatni bilet wpadł natomiast na konto FURII. W tym wypadku mowa o najważniejszym przedstawicielu w kraju, w którym odbędzie się cała impreza.

dycha tylko w eliminacjach IEM-a

Szczególnie w oczy rzuca się tutaj brak ENCE, co jest pokłosiem gorszej ostatnimi czasy dyspozycji podopiecznych fińskiej organizacji. W efekcie Paweł "dycha" Dycha i spółka będą musieli przebrnąć przez proces eliminacyjny, chociaż na swoje szczęście ominą oni etap otwarty i zaczną zmagania od razu od etapu zamkniętego. Z Europy przepustki do zamkniętych eliminacji otrzymały również Sprout, BIG oraz Bad News Eagles, za których wyniki od niedawna odpowiedzialny jest Jonatan "Devilwalk" Lundberg. Ponadto do zmagań kwalifikacyjnych, ale w innych regionach, przystąpią m.in. Complexity oraz 00NATION DNB.

Intel Extreme Masters Brazil 2023 odbędzie się między 17 a 23 kwietnia. W sumie udział w zawodach weźmie 16 ekip, które powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów. Dodatkowo triumfatorzy imprezy otrzymają bezpośrednie zaproszenie na IEM Cologne 2023.