Dzień pełen emocji

Środę z BLAST Premier rozpoczęło starcie między Natus Vincere a Ninjas in Pyjamas. Wyborem ukraińsko-rosyjskiego składu było Inferno. NAVI na początku zostało zdominowane przez ekipę Aleksiego "Aleksib" Virolainena. W pewnym momencie było 7:2 dla NIP-u. Potem rozpoczął się żmudny comeback Natus Vincere, który zakończył się sukcesem. Oleksandr "s1mple" Kostyliev i koledzy zwyciężyli bowiem rezultatem 16:10. Za to na Mirage NIP nie pozwolił już sobie wyrwać wygranej z rąk. Tym sposobem obie organizacje oddały rywalowi mapę swojego wyboru.

Spotkanie musiało więc rozstrzygnąć się na Overpassie. Tutaj do głosu znowu doszło Natus Vincere, które w pierwszej połówce pozwoliło przeciwnikowi zdobyć tylko trzy punkty. W drugiej tylko przypieczętowało swoją wyższość i zwyciężyło na mapie rezultatem 16:5. Fantastyczne spotkanie rozegrał s1mple, którego bilans śmierci do zabójstw wyniósł 66:37. Warto jednak pamiętać, że NIP rozgrywał mecz bez Hampusa "hampusa" Posera, którego zastąpił Max "maxster" Jansson.

Druga potyczka odbyła się między Teamem Vitality a Heroic. Był to finał grupy A. Tu, w przeciwieństwie do pierwszego meczu, obie drużyny zgarnęły na swoje konto mapy własnego wyboru. I tak Heroic wygrało Mirage'a, a Pszczoły Nuke’a. Zwycięzcę wyłonić miało Vertigo. Tutaj ze świetnej strony pokazał się Emil "Magisk" Reif, który niejednokrotnie ratował swoją formację z opresji. Ostatecznie Vitality wygrało wynikiem 16:8. Poza serwerem szczególnie popisywał się Dan "apEX" Madesclaire, który wprowadzał wiele humorystycznych i kąsających rywali emocji.

Wyniki środowych spotkań BLAST Premier Spring Groups:

25 stycznia

Finał drabinki przegranych grupy C

15:00 Natus Vincere 2:1 Ninjas in Pyjamas Inferno 16:10
Mirage 7:16
Overpass 16:5

Finał grupy A

18:50 Team Vitality 2:1 Heroic Mirage 16:11
Nuke 13:16
Vertigo 16:8

Jutro kolejny dzień zmagań, podczas którego w akcji zobaczymy G2 Esports, OG, FaZe Clan oraz Natus Vincere. Nie zabraknie polskiego akcentu w postaci Macieja "F1KA" Miklasa. Wszystkie mecze BLAST Premier Spring Groups 2023 wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.