Wyrównana walka i totalna porażka

Pierwsze starcie rozegrało się pomiędzy dwiema drużynami, które na co dzień rywalizują na kontynencie amerykańskim, Evil Geniuses podejmowali bowiem Complexity. Walka rozpoczęła się na Anubisie, który był wyborem drużyny Michaela "Grima" Wince’a. Jak się okazało, wygrała ona tę mapę dość łatwo, kończąc ją rezultatem 16:7. Inferno, które wybrane zostało przez rywali, przyniosło już zdecydowanie więcej walki, ale ostatecznie wpadło ono na konto Evil Geniuses. Tym sposobem obie formacje wygrały swoje mapy, a rozstrzygnięcie miał przynieść Overpass. Complexity rozpoczęło po stronie broniącej i jeszcze w pierwszej połowie zgarnęło 11 punktów. Po zamianie stron antyterroryści nie pozwolili wydrzeć wygranej ze swoich rąk. Domknęli mapę rezultatem 16:8, tym sposobem wygrywając całe spotkanie triumfem 2:1.

W drugim meczu naprzeciwko siebie stanęły Team Liquid oraz BIG. I to spotkanie przyniosło najwięcej niespodzianek. Walka rozpoczęła się na Nuke’u, gdzie Niemcy zaczęli w ataku. To właśnie oni po teoretycznie gorszej stronie wypracowali sobie ogromne prowadzenie 13:2. Co więcej, w drugiej połowie BIG nie oddało rywalowi już żadnego punktu. Druga mapa, Anubis, była wyborem Liquid, jednak tam również Johannes "tabseN" Wodarz i koledzy nie pozostawili przeciwnikom żadnych złudzeń. Z łatwością pokonali oni notowany o jedenaście pozycji wyżej w rankingu HLTV zespół, pozbawiając go wszelkich szans. To było duże zaskoczenie, gdyż TL nie było w stanie choć przez chwilę zagrozić BIG, a co dopiero myśleć o wygraniu mapy.

Wyniki dzisiejszych spotkań BLAST Premier Spring Groups:

27 stycznia
15:00 Complexity 2:1 Evil Geniuses Anubis 16:7
Inferno 12:16
Overpass 16:8
19:10 Team Liquid 0:2 BIG Nuke 2:16
Anubis 8:16

Wszystkie mecze BLAST Premier Spring Groups 2023 wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji, która znajduje się pod tym adresem.