Permitta eSports 0 : 2 Complexity
Nuke 8:16 | Overpass 7:16 Ancient 

Sam mecz zaczął się tak, jak można się było tego spodziewać, czyli od okresu przewagi Complexity. Co prawda jeszcze przez chwilę Permitta próbowała podjąć rzuconą przez rywali rękawicę, ale na niewiele się to zdało. To coL nadal rozdawało karty i bez najmniejszych problemów dobrnęło do przerwy, prowadząc aż 12:3. W tym momencie jedynym powodem do optymizmu dla Polaków był fakt, iż przed nimi była gra po teoretycznie łatwiejszej stronie, czyli w obronie. I faktycznie było im łatwiej, na co dowodem było pięć zdobytych rund. Dorobek krajowych czempionów znacznie się zatem powiększył, ale nadal był dwa razy mniejszy niż to, co uzbierało Complexity. Mówiąc wprost – goście zza oceanu zatriumfowali 16:8, przez co Permitta była już jedną nogą poza IEM-em. Nie pomógł nawet ace ustrzelony pod koniec spotkania przez Patryka "olimpa" Woźniaka.

Następnie oba zespoły przeniosły się na Overpassa, który był wyborem coL. Ale, co ciekawe, to polski skład wystartował tym razem lepiej i wygrał nie tylko pistoletówkę (pierwszą na tym turnieju!), ale również dwie następujące po niej rundy. To dawało nadzieję na to, że tym razem czeka nas więcej emocji, a Permitta przynajmniej podejmie rękawicę. Problem w tym, że już w potyczce numer siedem Complexity brutalnie wyrwało swoim oponentom inicjatywę i nie oddało jej już do końca. Niemal dosłownie – przez wiele minut olimp i spółka nie byli w stanie zdobyć choćby punktu i przełamali się dopiero w 18. rundzie. Problem w tym, że już wtedy tablica wyników wskazywała 5:13 na ich niekorzyść, nie pozostawiając zbyt wiele pola na jakiekolwiek potknięcie. A to wydarzyło się już chwilę później, gdy mimo sytuacji 5v4 Polacy przegrali przy stanie 13:7. I to był koniec Permitty, bo ta nie miała już sił, by walczyć i ostatecznie poległa 7:16. IEM dla ESL Mistrzów Polski właśnie się skończył.


Mecze można śledzić na transmisji ESL Polska na YouTube oraz na Twitchu. Po więcej informacji na temat IEM Katowice 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Intel Extreme Masters