Ex-Anonymo łączy siły w międzynarodowej formacji

Oskar "oskarish" Stenborowski i Arek "Vegi" Nawojski to duet, który dobrze zna się ze wspólnej gry w barwach Anonymo. W tej organizacji wraz z Vegim grał również Łukasz "mwlky" Pachucki i chociaż był to okres dość krótki, to młody snajper zdążył pokazać, że ma w sobie spory potencjał. Finalnie nowa drużyna uzupełniona została dwójką zagranicznych zawodników – Rasmusem "kreazem" Johanssonem oraz Zoranem "xicozem" Markovskim. Johansson to były zawodnik Teamu Finest, który przez nieco ponad rok gry w tej formacji osiągnął średni rating 1,05, wcześniej zaś zaliczył krótki epizod w North. Markovski w pierwszych dwóch miesiącach tego roku reprezentował barwy BLUEJAYS, notując rating na poziomie 1,03.

Po rozstaniu z Anonymo chcieliśmy stworzyć młodszy projekt, który w dalszym ciągu będzie mógł rywalizować na scenie polskiej, ale także międzynarodowej. Otworzenie się na rynek europejski sprawiło, że nasze perspektywy na budowę znacząco się poszerzyły. Treningi wyglądały dla wszystkich na tyle optymistycznie, że zdecydowaliśmy się na wspólną grę pomimo braku wsparcia jakiejkolwiek organizacji. Tak powstało GENTLEFOLK — tak całą sytuację opisuje manager tej drużyny, Radek "Jahrez" Borcuch.

Przyszłość GENTLEFOLK

Na ten moment zespół skupia się na grze i poszukiwaniu nowego domu. GENTLEFOLK spróbują swoich sił w zbliżających się otwartych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Dallas, które odbędą się w dniach 22-23 oraz 27-28 marca. Niedawno podopieczni Adriana "imd" Piepera wywalczyli też awans do pierwszego tegorocznego splitu Polskiej Ligi Esportowej. Wówczas grali jako LODIS, ale nie jest jednoznacznie pewne, że zostaną w tej organizacji na stałe. Wiadomo natomiast, że będziemy mogli oglądać ich w nadchodzącym sezonie ESEA Advanced, gdyż ekipa może pochwalić się slotem w tych rozgrywkach.

Aktualny skład GENTLEFOLK:

Rasmus "kreaz" Johansson
Zoran "xicoz" Markovski
Oskar "oskarish" Stenborowski
Arek "Vegi" Nawojski
Łukasz "mwlky" Pachucki
Adrian "imd" Pieper (trener)
Damian "xo" Gołembiewski (asystent)
Radek "Jahrez" Borcuch (menadżer)