Busio i spółka na start play-offów LCS

Jako pierwsi na linii startu ustawią się zawodnicy FlyQuest oraz 100 Thieves. Jeszcze do niedawna bylibyśmy niemal pewni, że murowanym faworytem tego zestawienia będzie brygada Jeonga "Impacta" Eon-younga. Ta jednak ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej. Z kolei Złodzieje po bardzo miernym okresie w połowie zmagań wystrzelili na sam ich koniec, notując pięć wygranych z rzędu. Busio i jego towarzysze wcale nie są zatem na straconej pozycji i mogą namieszać.

Nazajutrz do gry wejdą przedstawiciele Cloud9 i CLG. I tutaj sprawa wydaje się już bardziej klarowna. Chmury miały znakomitą drugą część rozgrywek, dzięki czemu udało im się nawet uplasować na samym szczycie klasyfikacji. Drużyna Nishipa "Dhokli" Doshiego również wrzuciła wyższy bieg pod koniec fazy zasadniczej i w efekcie przebiła się tuż za podium. Niemniej C9 jest w absolutnie wyśmienitej formie i dużym zaskoczeniem będzie, jeśli to finalnie drużyna amerykańskiego toplanera będzie górą.

Zespół Inspireda zamknie pierwszą rundę zmagań

Skoro jesteśmy już przy C9 i CLG to przegrany tego pojedynku będzie musiał zmierzyć się z Evil Geniuses w niedzielę. Ekipa Inspireda pod koniec rywalizacji w regular splicie nieco obniżyła loty, ponosząc porażki w trzech ostatnich starciach. Niemniej trzeba mieć nadal na uwadze, że jest to bardzo dobry zespół, który potrafi namieszać. Nie ma jednak co ukrywać, że łatwiejszych rywalem byłaby formacja Dhokli.

Dzień przed meczem EG zobaczymy w akcji Golden Guardians, którzy analogicznie staną w szranki z przegranymi z pierwszej pary. Ci podobnie jak Źli Geniusze mieli dużo słabszą końcówkę poprzedniego etapu. Co więcej, na nich czekają znacznie trudniejsi przeciwnicy. Gracze GG będą mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia, a trzeba przypomnieć, że oni, podobnie jak Słoma i jego towarzysze, walczyć będą od razu o życie.

Harmonogram pierwszej rundy play-offów wiosennego splitu LCS 2023:

23 marca
22:00 FlyQuest vs 100 Thieves BO5
24 marca
22:00 Cloud9 vs CLG BO5
25 marca
22:00 Golden Guardians vs TBD BO5
26 marca
23:00 Evil Geniuses vs TBD BO5

Wszystkie mecze LCS 2023 Spring będziecie mogli obejrzeć na LoL Esports.