Pierwszy zespół zdominowany przez graczy C9

Organizatorzy rozgrywek zarówno tych z naszego podwórka, jak i Azji oraz Ameryki przeprowadzają głosowania na najlepszych zawodników splitu. W tym przedsięwzięciu udział bierze wielu ekspertów, przedstawicieli drużyn oraz dziennikarzy, którzy podsyłają swoje wybory. Wówczas wszystkie wyniki się sumuje i w ten sposób tworzone są składy. W najlepszej drużynie minionego etapu LCS znaleźli się m.in. zawodnicy Cloud9. Mowa tutaj o Ibrahimie "Fudge'u" Allamim, Robercie "Blaberze" Huangu oraz Kimie "Berserkerze" Min-cheolu. Poza wspomnianą trójką miejsce znaleźli jeszcze przedstawiciele Golden Guardians i Evil Geniuses. Kim "Gori" tae-woo był najbardziej cenionym midlanerem, Philippe "Vulcan" Laflamme zaś okazał się liderem wśród wspierających.

Inspired również wyróżniony

Druga ekipa to przede wszystkim reprezentanci FlyQuest oraz pozostała dwójka zawodników C9. Z FQ znaleźli się tutaj Jeong "Impact" Eon-young, Mingyi "Spica" Lu i Lee "Prince" Chae-hwan. Jeśli chodzi o Chmury, to chodzi oczywiście o Janga "EMENESA" Min-soo oraz Jespera "Zvena" Svenningsena. Szczególnie Koreańczyk zasługuje na słowa pochwały, bowiem w swoim pierwszym splicie LCS i to niepełnym, zdołał być drugim najlepszym środkowym stawki.

Nas jednak najbardziej z pewnością interesować będzie trzecia formacja. W niej znalazł się Kacper "Inspired" Słoma, czyli gracz Evil Geniuses. Jest to dość ciekawe, gdyż rodzimy leśnik wraz ze swoją drużyną uplasowali się dopiero na piątej lokacie klasyfikacji, ale i tak zdołał być wyżej niż chociażby Can "Closer" Çelik czy Juan Arturo "Contractz" Garcia w zestawieniu. Poza Inspiredem ze składu EG obecny na najniższym stopniu podium jest jeszcze Kim "Ssumday" Chan-ho. Resztę uzupełnili przedstawiciele FlyQuest, 100 Thieves oraz GG – Lee "VicLa" Dae-kwang, Yiliang "Doublelift" Peng oraz Choi "huhi" Jae-hyun.

Pełne wyniki głosowania możecie znaleźć pod tym linkiem.