WePlay Academy League a wojna na Ukrainie

Przypomnijmy, wojna na Ukrainie trwa od lutego ubiegłego roku. Wojska rosyjskie postanowiły zaatakować swojego sąsiada, niszcząc nie tylko cele militarne, ale także obiekty cywilne. Esport już niejednokrotnie solidaryzował się z pochłoniętą wojną Ukrainą. Prym w pomocy wiedzie Natus Vincere, bowiem właśnie stamtąd wywodzi się organizacja. To właśnie NAVI m.in. zorganizowało turniej charytatywny zawierający gwiazdy z tier 1 sceny Counter Strike’a.

Tym razem sytuacja jest jednak zgoła inna. Chodzi bowiem o turnieje w ramach WePlay Academy League. Do tej pory odbyło się sześć edycji wydarzenia, a finały dwóch pierwszych odsłon zostały rozegrane na lanie. Po agresji rosyjskiej na Ukrainę rozgrywki przeniosły się do trybu online. Rozgrywki były idealnym miejscem dla akademii i młodzieżówek wielu organizacji. Swoje drużyny wystawiało bowiem m.in. BIG, Astralis, Fnatic czy MOUZ. Dodatkowo turniej był idealnym miejscem dla młodych talentów, by mogli oni wykorzystać daną im szansę i zaprezentować się szerszej publiczności. Z tej okazji skorzystali m.in. Ilya "m0NESY" Osipov, Jon "JDC" de Castro czy Danyyl "headtr1ck" Valitov, którzy obecnie występują w topowych zespołach.

Jeśli chodzi o samo WePlay Academy League, to zostało ono zdominowane przez MOUZ NXT, które wygrało cztery pierwsze edycje. Zwycięzcami zostało również Young Ninjas oraz Fnatic Rising. – Nie żegnamy się z WePlay Academy League – mówimy tylko do zobaczenia wkrótce. Dziękujemy za zrozumienie. I proszę, wspierajcie Ukrainę – taki organizatorzy zakończyli swój komunikat, którego pełną treść znajdziecie pod tym adresem.