Cudowna sobota dla Polaków na RMR

Cztery z sześciu dzisiejszych spotkań były obiektem naszych zainteresowań, a to za sprawą udziału Polaków w owych meczach. Na początek dnia obejrzeliśmy świetny występ OG, którego częścią jest Maciej "F1KU" Miklas. Międzynarodowa formacja po wcześniejszych ciężkich przeprawach, tym razem dość spokojnie poradziła sobie z 1WIN. Powody do zadowolenia ma również Jakub "kuben" Gurczyński. Trenowane przez niego Apeks pokonało Sprout 2:0. To oznacza, że zarówno OG, jak i Apeks zagrają w niedzielę o bezpośredni awans na Majora. Kolejnym ciekawym widowiskiem było starcie Virtus.pro z MOUZ. Obecni mistrzowie świata kompletnie zawiedli, dość gładko przegrywając, a to oznacza, że nawet nie podejdą do obrony tytułu. Niechlubny występ opisywaliśmy już wcześniej.

W meczach drużyn z bilansem 2:1 było równie interesująco. GamerLegion stoczył kapitalny bój z Teamem Falcons. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy mapy. Zwycięstwo międzynarodowej ekipy oznacza, że na paryskim Majorze zobaczymy Kamila "siuhego" Szkaradka. W kolejnym spotkaniu Into the Breach Karola "rallena" Rodowicza po absolutnym thrillerze pokonało ukraińskie B8 Esports. No i na koniec dnia kolejna sensacja. Najpierw pożegnaliśmy Virtus.pro, a następnie FaZe Clan uległ Bad News Eagles 0:2! To oznacza, że bałkańska ekipa zapewniła sobie występ na Majorze, a Finn "karrigan" Andersen i spółka Wielkanoc spędzą na serwerze, walcząc o swoje miejsce na jedynym turnieju rangi mistrzostw świata w tym roku.

Sobotnie wyniki europejskiego Regional Major Ranking:

8 kwietnia

Drużyny z bilansem 1:2

11:00 1WIN 0:2 OG Ancient 10:16
Overpass 7:16
11:00 Apeks 2:0 Sprout Inferno 16:11
Overpass 16:11
13:15 Virtus.pro 0:2 MOUZ Mirage 9:16
Ancient 5:16

Drużyny z bilansem 2:1

13:50 Team Falcons 1:2 GamerLegion Overpass 14:16
Inferno 16:12
Mirage 8:16
15:40 Into the Breach 2:1 B8 Esports Ancient 16:13
Mirage 20:22
Vertigo 16:7
18:30 FaZe Clan 0:2 Bad News Eagles Inferno 10:16
Mirage 14:16

W Wielkanoc o awans na Majora

Zaraz po śniadaniu wielkanocnym i złożeniu sobie życzeń przyjdzie czas na decydujące spotkania grupy A europejskiego RMR-a. Najpierw o 11 na serwerze zamelduje się F1KU ze swoim OG. Ich rywalem będzie francuskie Falcons, z którym rozprawił się już inny Polak — siuhy, więc i tym razem liczymy na powtórkę. Równolegle obejrzymy mecz zespołów, które bilet do Paryża mają zapewniony, ale nie wiadomo jeszcze z jakim statusem. O miano ostatniej z legend powalczy Bad News Eagles oraz GamerLegion, którego reprezentantem jest właśnie siuhy. Planowo o 14:45 czekają nas dwa ostatnie spotkania. Najpierw Apeks z kubenem na trenerce podejmie jedną z rewelacji tej grupy — B8 Esports, a następnie w hicie dnia FaZe Clan podejmie MOUZ. Pierwsi z nich wygrali Majora rok temu, a drudzy są półfinalistami ostatniego z nich. Dla drużyn, które zakończą zmagania z bilansem 2-3 to nie koniec szans na wyjazd do Francji. Po zakończeniu grupy B rozegrana zostanie drabinka ostatniej szansy, jednak stamtąd awans uzyska zaledwie jedna z sześciu ekip.

Niedzielny harmonogram europejskiego Regional Major Ranking:

9 kwietnia

Drużyny z bilansem 2:2

11:00 Team Falcons vs OG BO3
14:45 FaZe Clan vs MOUZ BO3
14:45 B8 Esports vs Apeks BO3

Mecz o 4. miejsce

11:00 Bad News Eagles vs GamerLegion BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach Piotra "izaka" Skowyrskiego raz ESPORTNOW na Twitchu. Zmagania w ramach grupy A w europejskim Regional Major Ranking potrwają do 9 kwietnia – ostatecznie po awans na BLAST.tv Paris Major 2023 sięgnie osiem najlepszych ekip, a kolejne trzy wezmą udział w turnieju ostatniej szansy. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.