Rozlosowano jesienne grupy BLAST Premier

Nas najbardziej interesować będą oczywiście losy dwóch naszych rodaków, których zespoły znalazły się w stawce. Z jednej strony będzie to OG, gdzie na co dzień występuje Maciej "F1KU" Miklas. Formacja 20-latka po wielu tygodniach spekulacji potwierdziła wreszcie swój nowy skład, w którym znaleźli się m.in. przesiadujący ostatnio na ławce Nemanja "nexa" Isaković oraz związany wcześniej z Fnatic Dion "FASHR" Derksen. Ponadto warto będzie śledzić także poczynania powracającego po długiej przerwie Mateusza "mantuu" Wilczewskiego. Polski snajper niedawno związał się z niemiecką organizacją BIG, której szeregi poza nim zasilili także dwaj dotychczasowi członkowie akademii.

Gdzie więc rywalizować będą obaj Polacy? BIG wraz mantuu trafili do grupy B, w której znalazły się również dwaj przedstawiciele duńskiego Counter-Strike'a, tj. Astralis i Heroic, ale również i Natus Vincere. Postawa NAVI będzie w tym wypadku ogromną niewiadomą, bo ukraińska ekipa po raz pierwszy w swojej historii postawiła na skład międzynarodowy. Z kolei F1KU i jego nowi partnerzy z OG rywalizować będą w zbiorze C. W tym wylądowały też FaZe Clan i G2 Esports, które jak dotychczas nie dokonały żadnych zmian, oraz Team Liquid. Ten ostatni zespół po ostatnich przetasowaniach będzie występować już pod europejską flagą.

Grupy BLAST Premier Fall Groups 2023 prezentują się tak:

Grupa A Grupa B Grupa C
Complexity Astralis FaZe Clan
Evil Geniuses BIG G2 Esports
Ninjas in Pyjamas Heroic OG
Team Vitality Natus Vincere Team Liquid

BLAST Premier Fall Groups 2023 odbędzie się między 13 a 23 lipca w Kopenhadze i zaaferuje swoim uczestniczkom łączną pulę nagród w wysokości 177 498 euro. Dla trzech najlepszych ekip przewidziano po 27,5 tysiąca dolarów, po 2,4 tysiąca punktów BLAST Premier oraz awans na jesienne finały rozgrywek.