siuhy i mantuu świętują awans

Po awans sięgnęli m.in. Kamil "siuhy" Szkaradek i jego koledzy z MOUZ. Podopieczni niemieckiej organizacji dzięki wysokiemu rozstawieniu nie musieli od samego początku przebijać się przez drabinkę pojedynczej eliminacji. Nadal jednak od awansu dzieliły ich trzy mecze! W tych siuhy i spółka starli się kolejno z FURIĄ, 500 oraz Eternal Fire. Najwięcej krwi popularnym Myszom napsuli Brazylijczycy, którzy zaczęli nawet od triumfu na Anciencie. Niemniej kolejne dwie mapy padły łupem MOUZ, które kolejny punkt stracili dopiero z Turkami z EF. Ale nie miało to koniec końców znaczenia, bo dowodzony przez naszego rodaka skład i tak był górą, dzięki czemu dostał przepustkę na zawody.

Ale powody do radości mieli nie tylko siuhy i jego partnerzy. Poza nimi dalej przeszli również inni gracze związani z organizacją z Niemiec, czyli BIG. Zespół Mateusza "mantuu" Wilczewskiego jeszcze w pierwszym spotkaniu, ze Sprout, pozwolił sobie na stratę mapy, ale i tak wygrał 2:1. Potem zaś polski snajper i reszta dwukrotnie zatriumfowali 2:0 – najpierw z ALTERNATE aTTaX, a potem z Looking4Org. A to oznacza, że na online'owych finałach Thunderpick World Championship 2023 na pewno pojawi się trzech Polaków. Zagrają nie tylko siuhy i mantuu, ale też Paweł "dycha" Dycha. Wszak jego ENCE już wcześniej otrzymało od organizatorów bezpośrednie zaproszenie.

Lista uczestników Thunderpick World Championship 2023:

BIG ENCE
Heroic M80
MOUZ Wildcard Gaming TBD TBD
TBD TBD TBD TBD
TBD TBD TBD TBD

Thunderpick World Championship 2023 odbędzie się między 27 października a 5 listopada. Podczas online'owego turnieju Counter-Strike'a 2 16 formacji rywalizować będzie o łączną pulę w wysokości pół miliona dolarów.