9INE, BIG i inni na Roobet Cup

Otóż 9INE pojawi się na online'owym Roobet Cup 2023. Za zawody te odpowiedzialne jest Relog Media, które już rok temu stworzyło podobny event. Wówczas udział w nim wzięły czołowe ekipy, w tym m.in. Cloud9 czy FaZe Clan. Niemniej po triumf sięgnęło wówczas BIG, które teraz również zamelduje się na linii startu. Ale już z Mateuszem "mantuu" Wilczewskim w składzie. Jeżeli zaś chodzi o podopiecznych Piotra "nawrota" Nawrockiego, to ci będą mieli jeszcze sporo do zrobienia przed udziałem w omawianym turnieju. Przed nimi wszak ESL Pro League Season 18, a także RES Western European Masters, czyli eliminacje do BLAST Premier Fall Showdown.

Jeżeli zaś chodzi o innych niż 9INE czy BIG uczestników, to też jest ciekawie. W akcji zobaczymy przecież choćby Ninjas in Pyjamas, z pewnością rozzłoszczonych niepowodzeniem na ESL Pro League. Ponadto groźne Astralis, niewiadomą w postaci Fnatic czy też przechodzące przez kryzys FURIĘ i Virtus.pro. Co ciekawe, zaproszenie zgarnął też przedstawiciel Ameryki Południowej, 9z Team. To jednak jeszcze nie koniec. Wszak podczas online'owego turnieju wystąpi w sumie szesnaście formacji. Niemniej pozostałą ósemkę mamy poznać dopiero w późniejszym terminie. Niewykluczone więc, że liczba Polaków w stawce jeszcze się powiększy.

Lista uczestników Roobet Cup 2023:

9INE 9z Team Astralis BIG
Fnatic FURIA Ninjas in Pyjamas Virtus.pro
TBD TBD TBD TBD
TBD TBD TBD TBD

Roobet Cup 2023 odbędzie się między 25 października a 2 listopada. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 250 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano 150 tysięcy dolarów.