Team ESCA Gaming 2:3 B2TG Outlaws

Świeża krew w Ultralidze – B2TG Outlaws triumfują nad ESCĄ

Po grze numer jeden ciężko było przewidzieć, kto jako pierwszy zagwarantuje sobie pewne miejsce w Ultralidze. Choć wygrana ostatecznie powędrowała w ręce Back2TheGame Outlaws, to szala zwycięstwa przekornie chybotała się raz na jedną, raz na drugą stronę przez ponad czterdzieści minut. Wszystko wskazywało na to, że drugie starcie zakończy się takim samym wynikiem. Dwukrotnie zniszczony inhibitor i sześć tysięcy złota deficytu nie zachwiały jednak Teamem ESCA Gaming, któremu udało się odwrócić losy rozgrywki i doprowadzić do wyrównania serii. Trzecia odsłona spotkania okazała się już nieco bardziej jednostronna na korzyść ekipy Jakuba "Acorderra" Rożka. Różnica w złocie nie wskazywała na stompa, natomiast w potyczkach drużynowych B2TG święciło triumf za triumfem, pewnym ruchem dopisując do swojego konta drugie zwycięstwo.

ESCA odgryzła się jednak po raz kolejny. Będąc w słabszej pozycji na mapie przez nieco ponad dwadzieścia minut, Berşan "WaenA" Aydın i spółka znaleźli jedną kluczową walkę, która pozwoliła im wyjść na prowadzenie. Zawodnicy nie wypuścili zdobytej przewagi z rąk i pomimo drobnych potknięć wszystko sprowadziło się do piątej gry. Tam nie doświadczyliśmy typowego dla srebrnych zgrzytów napięcia i strachu. Liczne eliminacje padały już od samego startu, w większości do rąk B2TG Outlaws. Mistrzowie drugiej dywizji zdominowali ostatnie spotkanie i w niecałe pół godziny dopięli awansu do Ultraligi.

Team ESCA Gaming vs
(17:00, BO5)
Komil & Friends

Szansa na odkupienie dla Teamu ESCA Gaming oraz Komil & Friends

Finałowe starcie turnieju promocyjnego wyłoni ostatnią formację, która weźmie udział w rozgrywkach Ultraligi w sezonie 11. O powrót na najwyższy szczebel zawalczą drużyny, które wspólnie stawiały pierwsze kroki w głównej dywizji w 2021 roku. Dziś jedna z nich odetchnie z ulgą, druga zaś ostatecznie pożegna się z nadzieją na utrzymanie się w grze. Faworytem zdaje się być Team ESCA Gaming, który zwyciężył Komil & Friends dwukrotnie na przestrzeni minionego sezonu. Jakub "Grzybek" Jagiełka i spółka poradzili sobie również nieco lepiej w spotkaniu z devils.one.

Pojedynek o ostatnie wolne miejsce w Ultralidze rozpocznie się już dziś o godzinie 17:00. Przebieg serii będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube.