Wczoraj bez 9INE, ale nadal ciekawie

Zacznijmy jednak od wczorajszych wydarzeń, w których 9INE nie brało udziału. Najpierw zmierzyły się ze sobą Eternal Fire oraz Virtus.pro. Na papierze zanosiło się, że może to być ciekawy mecz i chociaż Turcy starali się stawiać opór, to nie zdało się to na zbyt wiele. Obie mapy padły bowiem łupem Virtusów, którzy w ten sposób zapewnili sobie miejsce w finale środkowej drabinki. W tej zobaczymy także Team Liquid. Niespodziewanie formacja spod znaku konia pozostawiła w pokonanym polu o wiele wyżej notowane Cloud9. Aczkolwiek nie obyło się bez emocji i zwrotów akcji, szczególnie że w pewnym momencie istniały szanse, że C9 polegnie 0:2. Ostatecznie zakończyło się jednak na porażce 1:2, przez którą gracze amerykańskiej organizacji wyczerpali limit błędów.

Piątkowe wyniki ESL Pro League Season 18:

22 września

2. runda środkowej drabinki grupy D

16:00 Eternal Fire 0:2 Virtus.pro Vertigo 10:16
Inferno 12:16
19:30 Cloud9 1:2 Team Liquid Ancient 11:16
Inferno 16:14
Mirage 12:16

9INE gra o życie

Z kolei dziś Polacy z 9INE po dniu przerwy powrócą na serwer. Po porażkach z Complexity i Eternal Fire podejmą oni azjatyckiego rodzynka grupy D, Lynn Vision. Jest to najniżej notowany z uczestników ostatniego zbioru, można więc powiedzieć, że jeżeli rodzimy skład ma z kimś wygrać, to właśnie z tym rywalem. Szczególnie w obliczu ogromu stawki. Wszak ewentualna porażka byłaby katastrofą i oznaczałaby, że 9INE pożegna się z ESL Pro League Season 18 już po trzech spotkaniach. O życie zawalczą między sobą także Eternal Fire i Cloud9. Z kolei Virtus.pro i Team Liquid zmierzą się w finale środkowej drabinki. Triumfator tego pojedynku zapewni sobie miejsce w fazie pucharowej, gdzie dołączy do G2 Esports i Complexity.

Sobotni harmonogram ESL Pro League Season 18:

23 września

1. runda drabinki przegranych grupy D

12:30 Lynn Vision vs 9INE BO3

Finał środkowej drabinki grupy D

16:00 Virtus.pro vs Team Liquid BO3

2. runda drabinki przegranych grupy D

19:30 Eternal Fire vs Cloud9 BO3

Mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Po więcej informacji związanych z ESL Pro League Season 18 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

ESL Pro League Season 18