Anonymo Esports

Anonymo Esports

Obecny skład

Kamil "reiko" Cegiełko
Dawid "SaMey" Stańczak
Kamil "Sobol" Sobolewski
Dawid "lunAtic" Cieślak
Karol "virtuoso" Wrześniewski
Vincent "VinS" Jozefiak (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Karol "virtuoso" Wrześniewski Team Singularity Singularity

Powrót Anonymo Esports na scenę CS-a po krótkiej przerwie był z pewnością dużym wydarzeniem. Szczególnie że organizacja przejęła skład osierocony przez HONORIS. W tym miejsce Wiktora "TaZa" Wojtasa, który zakończył profesjonalną karierę, zajął jednak Bartłomiej "masked" Trybuła. Były gracz Illuminar Gaming wcześniej głośno zapewniał, że chce zostać pełnoetatowym prowadzącym, ale w szeregach ANO ta rola była już zajęta przez Dawida "lunAtica" Cieślaka. Wobec tego masked otrzymał inne zadania, ale po zaledwie kilku tygodniach obie strony uznały, że to nie do końca to, czego szukały. W efekcie Trybuła odszedł, a Anonymo zaczęło poszukiwania nowego "piątego". I od dłuższego czasu zanosiło się, na kogo postawi.

Wszak w wielu oficjalnych spotkaniach ekipę jako zmiennik wspomagał Karol "virtuoso" Wrześniewski. I to właśnie dotychczasowy reprezentant Teamu Singularity został we wrześniu zaprezentowany jako nowy nabytek organizacji. – Nareszcie oficjalnie dołączam do Anonymo Esports. Pograłem z chłopakami już jakiś czas i udało nam się co nie coś ugrać. Może mój performance na razie nie był najwyższych lotów, ale maszyna rusza, trzeba się dotrzeć, poprawić niektóre rzeczy i czuję, że mocno zamieszamy – zapewniał sam virtuoso. Co prawda wyniki osiągane przez Anonimowych na razie nadal dalekie są ideału, ale stabilizacja, jaka wreszcie przyszła, daje nadzieje, że ten trend uda się przynajmniej częściowo odwrócić.

los kogutos

los kogutos

Obecny skład

Tomasz "tomiko" Uroda
Martin "maaryy" Nakonieczny
Karol "Enzo" Lasota
Marcel "hotd0g" Maziejuk

PRZYSZLI ODESZLI
Wojciech "darchevile" Klęba

Po tym, jak opuścili AGO esports, gracze los kogutos ponownie połączyli siły. Jednak w nie do końca pełnym składzie, bo Mateusz "asran" Niewiatowski postanowił podążyć własną drogą. Zamiast niego szeregi Kogutów zasilił Marcel "hotd0g" Maziejuk, który wcześniej zaliczył epizod w Teamie ESCA Gaming. Przy jego wsparciu zespół stanął na najniższym stopniu podium European Pro League Season 9 i dotarł do półfinału CCT North Europe Series 7. Pozostałe rezultaty nie były już co prawda tak obiecujące, ale nadal można było mówić, że jest przyzwoicie. Problem w tym, że jeszcze we wrześniu skład niespodziewanie opuścił jeden z jego filarów.

Wojciech "darchevile" Klęba, bo o nim tu mowa, odszedł i na dobrą sprawę nie wiadomo dlaczego. W jego miejsce do składu wskoczył znany z AGO i Ungentium Miłosz "sh3nanigan" Klimczak, aczkolwiek nie wiadomo, czy to tylko rozwiązanie tymczasowe, czy też brane pod uwagę w dłuższym okresie. Tym bardziej że w doniesieniach medialnych z los kogutos łączony był Jan "POLO" Polak z Teamu Singularity. A to wszystko w momencie, gdy o Kogutach zaczęto mówić w kontekście potencjalnych przenosin do szwajcarskiej organizacji Permitta eSports. W obliczu odejścia darchevile'a trudno powiedzieć, czy sprawa nadal jest w toku, czy też plany uległy zmianie. Przekonamy się pewnie w najbliższych tygodniach.

Pompa Team

Pompa Team

Obecny skład

Deyvid "h4rn" Benchev
Piotr "morelz" Taterka
Steffen "SLY" Amundsen
Bartosz "bnox" Niebisz
Adrian "imd" Pieper (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Janusz "Snax" Pogorzelski GamerLegion GamerLegion

 Przeszłość pozostawiła na Pompie sporo gorzkiego posmaku. Nadchodzące miesiące oraz skład dołączający w nasze szeregi to wszystko to, czego Pompa potrzebuje, aby odzyskać blask i dobre imię, które budowałem latami. Jestem spokojny oraz niezwykle pewny, że narzędzia, które posiadamy obecnie, pozwolą osiągnąć nam to, czego poprzednie wcielenia organizacji nie były w stanie wykrzesać. Z obecnym składem osiągniemy więcej, niż udało się osiągnąć przez wiele minionych lat. Armio, trzymajcie kciuki! – zapewniał Szymon "IsAmU" Kasprzak. A to wszystko w momencie, gdy stworzony przez youtubera Pompa Team po dłuższej przerwie powrócił na esportową mapę Polski. I zaangażował ekipę znaną wcześniej jako Let Us Cook.

W ten sposób Pompę zasilił m.in. mistrz świata z 2014 roku, Janusz "Snax" Pogorzelski. Ba, zdążył on nawet w nowych barwach wznieść PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowje. Było to pierwsze i, jak już wiemy, ostatnie trofeum Snaxa w PT. Pojawiła się bowiem szansa na zaskakujący powrót do tieru 1 w barwach GamerLegionu. – Projekt wystartował na grubo, ale mieliśmy zamiar skonsumować tę historię na spokojnie, zwyczajną łyżeczką. Dzięki Jankowi ekipa miała w rękach całkiem solidną szuflę, która pozwoliła nam piąć się w rankingach i w końcu wznieść puchar bardziej prestiżowego turnieju. Pozostaje nam lekki niedosyt, w końcu nie wiemy, gdzie Snax doprowadziłby nasz zespół. Na teraz nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Jankowi powodzenia! – stwierdził IsAmU.

Team Singularity

Team Singularity

Obecny skład

Konrad "Qlocuu" Klocek
Jan "POLO" Polak
Jakub "nestee" Lempart

PRZYSZLI ODESZLI
Karol "virtuoso" Wrześniewski Anonymo Esports Anonymo

W 2023 roku Team Singularity niespodziewanie wszedł na polską scenę Counter-Strike'a. A mówimy tutaj o organizacji, przez którą w przeszłości przewinęli się m.in. Valdemar "valde" Vangså, Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora i Denis "seized" Kostin. Tym większym zaskoczeniem był więc fakt, że tym razem duńscy włodarze postawili na były skład LODIS, który nawet w kontekście biało-czerwonego CS-a nie należał bynajmniej do czołówki. Efektem były dwa triumfy w European Pro League Division 2 oraz półfinał European Pro League Season 10. Nigdy jednak nie udało się Singularity dostać na turniej wyższej rangi. I na dobrą sprawę trudno powiedzieć, czy TS pod naszą flagą jeszcze tego dokona.

Wszak obecnie skład skurczył się do zaledwie trzech nazwisk. Wszak jeszcze w sierpniu na ławce rezerwowych usiadł Tomasz "freo" Wolski. We wrześniu zaś na transfer do Anonymo Esports zdecydował się Karol "virtuoso" Wrześniewski. Z tego też powodu zespół musiał wspomagać się zmiennikami, którymi byli Oliwier "swiz" Janus oraz Wojciech "Prism" Zięba. Ale niewykluczone, że ten stan nie potrwa zbyt długo. Plotkuje się już bowiem, że wspomniany Prism, a także Konrad "Qlocuu" Klocek oraz Jan "POLO" Polak mieliby zasilić nowy skład Illuminar Gaming. Nie wiadomo, czy gdyby doniesienia te okazały się prawdziwe, to Singularity nadal zamierzałoby inwestować w polskiego CS-a, czy też wyniosłoby się gdzie indziej.

ThunderFlash

ThunderFlash

Obecny skład

Kamil "Klameczka" Mętel
Wojciech "bajmi" Strzelczyk
Mateusz "ex1st" Witman

PRZYSZLI ODESZLI
Jan "cej0t" Dyl Sprout Sprout AC

ThunderFlash nie ma ostatnio łatwego czasu. I to w momencie, gdy skład radził sobie naprawdę obiecująco, stając się jedną z ważniejszych sił w polskim Counter-Strike'u. Ale wtedy zaczęło się personalne zamieszanie. Najpierw latem na ławce usiadł Nikodem "Majster" Gulmantowicz, co miało być spowodowane tym, iż wspomniany gracz budził zainteresowanie na rynku transferowym. Ale na tym się nie skończyło, bo miesiąc temu na rezerwie dołączył do niego dotychczasowy snajper TF, Alan "Flayy" Krupa. Ponadto odszedł Kacper "Riven" Mitura. Jest to o tyle ciekawe, że obowiązki trenera zespołu sprawował on przez zaledwie miesiąc i po tym okresie obie strony postanowiły rozejść się w oddzielnych kierunkach.

Zamiast jednak skupiać się na łataniu istniejących już luk, ThunderFlash musi mierzyć się z kolejnym rozstaniem. Tym razem to Jan "cej0t" Dyl, który zastąpił Majstera, odszedł. Niemniej trudno mu się dziwić, gdyż angaż zaproponowała mu akademia słynnego Sprout. Ta szukała zastępcy Filipa "AxEcHo" Czajki, gdyż ten musiał tymczasowo poświęcić się swojej edukacji. Co więc dalej z TF? Obecnie drużyna korzysta z pomocy dwóch zmienników. Są to Patryk "Demho" Tomaszewski, który dopiero co opuścił Ungentium, a także Sebastian "fr3nd" Kuśmierz. Ten pozostaje bez ekipy od momentu, gdy zakończył swoje występy w Let Us Cook. Kto wie, może to właśnie ten duet niedługo na stałe przywdzieje trykoty spod znaku pioruna?

Ungentium

Ungentium

Obecny skład


PRZYSZLI ODESZLI
Mateusz "TOAO" Zawistowski
Oliwier "Brain" Dychus
Michał ''Boll'' Wojdyło
Mateusz "asran" Niewiatowski
Patryk "Demho" Tomaszewski
Bartosz "Hyper" Wolny (trener)

16 sierpnia Ungentium w końcu potwierdziło zatrudnienie składu, który od pewnego czasu i tak występował pod szyldem fioletowej organizacji. Za wszystkim stał Bartosz "Hyper" Wolny, który określoną renomę wypracował sobie jeszcze w Izako Boars, a potem potwierdził swój talent do pracy z młodzieżą w GGP Clanie. U jego boku znaleźli się starzy znajomi. Wszak Mateusz "TOAO" Zawistowski i Mateusz "asran" Niewiatowski grali pod Hyperem w Dzikach Izaka. Z kolei Oliwier "Brain" Dychus oraz Michał ''Boll'' Wojdyło to podopieczni Wolnego z GGP. Ostatni fotel zgarnął natomiast Patryk "Demho" Tomaszewski, który przez ostatnie tygodnie partnerował wspomnianemu TOAO w Illuminar Gaming.

Potem nie minął nawet miesiąc. Dokładnie 11 września przygoda tej ekipy z organizacją dobiegła końca. A to dlatego, że... organizacja przestała istnieć. – Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że po ponad dwóch latach pięknej esportowej przygody postanowiliśmy zakończyć działalność organizacji Ungentium. Nie była to dla nas łatwa decyzja, ale z wielu różnych powodów jest to dla nas jedyna słuszna droga. [...] Choć zamykamy ten rozdział, nie oznacza to, że esport przestał być dla nas pasją. Będziemy nadal wspierać tą społeczność i być może wrócimy w przyszłości jeszcze silniejsi – zapewnili przedstawiciele Ungentium. I nie da się ukryć, takiego obrotu spraw nikt się raczej nie spodziewał.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.