NRG 1:0 MAD Lions

Ameryka górą w starciu z LEC na Worlds

Na pierwszą eliminację w tym pojedynku długo czekać nie było trzeba. Wszystko za sprawą tego, że już w pierwszej minucie Javier "Elyoya" Prades Batalla musiał uznać wyższość przeciwników. MAD po upływie kilku minut jednak znalazło odpowiedź na górnej alei, gdzie poskromiło Nishipa "Dhoklę" Doshiego. I taki los amerykańskiego gracza spotkał jeszcze kilkukrotnie. Jego częste śmierci nie oznaczały bynajmniej tego, że Lwy wysunęły się na prowadzenie. NRG bowiem ciągle było w stanie odgryzać się swoim rywalom, czego efektem był remis w złocie, a także w zabójstwach.

Prawdziwa katastrofa dla reprezentantów LEC wydarzyła się w 18. minucie. Wtedy doszło do walki na dolnej rzece, w której o inicjację pokusił się Matyáš "Carzzy" Orság. Przeciwnicy jednak perfekcyjnie uniknęli jego wejścia, a następnie sami wykonali kontratak. Wywiązała się spora wojna, w której jednak punktowali przede wszystkim gracze NRG, unicestwiając finalnie MAD. Po tym sytuacja w funduszach zmieniła się diametralnie, bo Dhokla i jego towarzysze mieli już o cztery tysiące sztuk więcej od rywali.

Kiedy wydawało się, że ta nieudana bójka mogła kosztować Lwy grę, to z pomocą postanowili przyjść podopieczni Thomasa "Thinkcarda" Slotkina, którzy dawali się wyłapać jeden po drugim. To pozwoliło Carzzy'emu i spółce zainkasować nawet Barona Nashora i niedługo później także całkowicie zniwelować pieniężny deficyt. Po tym sytuacja się uspokoiła, a obie drużyny bały się pociągnąć za spust, aby nie popełnić błędu. Ostatecznie oba zespoły decydowały się jeszcze kilkukrotnie powalczyć, ale do samego końca nie było wiadomo, kto tak na dobrą sprawę wygra. Finalnie jednak to NRG zdołało wyjść zwycięsko z całego zamieszania po walce na Starszym Smoku, kiedy to dwójka graczy amerykańskiej organizacji użyła teleportacji do wrogiej bazy i po prostu skończyła grę, podczas gdy MAD zabijało potwora.


Po przerwie do gry wchodzi Fnatic i Adrian "Trymbi" Trybus. Ekipa Polaka zmierzy się z Bilibili Gaming. To spotkanie oraz każde kolejne obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023