kt Rolster 1:0 Weibo Gaming

Batalia LCK vs LPL na Worlds tym razem wygrana przez Koreańczyków

I choć pierwsza krew w ostatniej potyczce dzisiejszych rozgrywek Worlds została przelana przez Weibo Gaming, tak początek zdecydowanie należał do zawodników kt Rolster. Szczególnie istotne były rotacje Gwaka "Bdd-iego" Bo-seonga na dolną alejkę, które ustawiły wygląd tej linii. Dzięki nim KT również wysunęło się na prowadzenie w funduszach. Początkowo było to niedużo, ale z każdą kolejną akcją brązowi medaliści LCK przybliżali się do upragnionego zwycięstwa. Zresztą, na chwilę po wybiciu piętnastej minuty na zegarze podopieczni Kanga "Hiraia" Dong-hoona mieli już o ponad pięć tysięcy sztuk złota więcej niż ich rywale.

Potencjalnie wyrównany mecz zapowiadał się na bardzo szybką i gładką wygraną ze strony Bdd-iego i spółki. Oczywiście, nie obyło się bez błędów, gdyż KT chociażby w 18. minucie trochę się zagalopowało i musiało przypłacić swoją przesadną agresję kilkoma głowami. Niemniej w ogólnym rozrachunku ta wpadka nie miała większego znaczenia, bowiem WBG nic z tego nie zyskało, poza złotem za kilka eliminacji.

Sytuacja jednak się przez to nieco uspokoiła, ale nadal to KT kontrolowało przebieg gry. Przejęło wtedy trzeciego smoka i przez to groziło swoim oponentom już zgarnięciem Górskiej Duszy. Do tego brygada Bdd-iego dołożyła jeszcze Nashora, choć zbyt wiele dzięki niemu nie zyskała, a nawet i straciła, bo WBG wtedy znalazło dobrą dla siebie walkę. Nie zmieniało to faktu, że nadal to zawodnicy na co dzień grający w LCK dyktowali warunki tego starcia. Gwoździem do trumny reprezentantów Chin okazała się potyczka w 37. minucie, kiedy to w rozpaczy starali się ubić Barona. KT przyszło na miejsce i wycięło rywali w pień. Ostatecznie spotkanie potrwało jeszcze niespełna dwie minuty, zanim zespół z Korei mógł cieszyć się zwycięstwem.


To już wszystko na dziś. Kolejne starcia już jutro. Spotkania obejrzeć będziecie mogli z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023