Agresivoo także ulotni się z akademii BDS?

Wygląda na to, że akademię szwajcarskiej organizacji czeka gruntowna przebudowa przed startem kolejnego sezonu Ligue Française de LoL. I nie powinno to nikogo dziwić, wszak zespół, który jeszcze w 2022 roku święcił triumfy, dwukrotnie zostając wicemistrzem francuskich rozgrywek, a także raz zdobywając srebrny medal European Masters, w obecnym roku był cieniem samego siebie. Już początek 2023 był znacznie gorszy, patrząc na to, że wtedy BDS.A ledwo doczłapało się do play-offów LFL-a, gdzie zresztą i tak nie zwojowało zbyt wiele. Całkowitym jednak blamażem była druga część sezonu, kiedy to Agresivoo i jego kompani nie zdołali nawet zameldować się w fazie pucharowej, kończąc zmagania na siódmej lokacie.

Taki rezultat po całym paśmie sukcesów w latach poprzednich był czymś nieoczekiwanym i można było być niemal przekonanym, że zespołu nie ominą zmiany. I właśnie najprawdopodobniej jesteśmy świadkami całkowitej rozbiórki tej formacji. Wcześniej już bowiem dowiedzieliśmy się, że do opuszczenia organizacji przymierza się rzekomo inny Polak – Robert "Erdote" Nowak. O niektórych z pozostałych zawodników także zaczęły pojawiać się plotki na temat odejścia z drużyny.

Gdzie zatem zawędruje Agresivoo? Według Brieuca "LEC Wooloo" Seegera, kolejnym przystankiem na francuskim szlaku 24-latka ma zostać AEGIS. Zespół ten w tym roku zadebiutował na scenie LoL-a, pojawiając się nawet raz na EMEA Masters, lecz tam jednak poza awansem z etapu play-in więcej nie udało się zdziałać. Pozyskanie doświadczonego Ciby może być zatem znakiem, że AEG nadal chce mierzyć wysoko, na dobre zapisując się w czołówce kojarzonych z mocą w lidze francuskiej drużyn. Co więcej, skład organizacji na 2024 rok ma już być niemalże gotowy. Wcześniej bowiem pojawiły się doniesienia jakoby porozumienia osiągnęli Gian "Hid0" Miguel Caruana z NORD Esports oraz Đai-vinh "Veignorem" Lussiez z BK ROG Esports. Ponadto w ekipie znaleźć miałby się jeszcze Andrija "Nafkelah" Kovačević. Środkowy przez ostatni sezon przywdziewał barwy Fnatic TQ. Brakowałoby zatem jeszcze tylko leśnika.

Biorąc pod uwagę dotychczasowe plotki tak prezentuje się skład AEGIS:

Tobiasz "Agresivoo" Ciba
Andrija "Nafkelah" Kovačević
Gian "Hid0" Miguel Caruana
Đai-vinh "Veignorem" Lussiez