Remix Rumble – zespoły zamiast frakcji

W secie dziesiątym zamieniamy się w DJ-ów. Niemalże dosłownie. Cechy, jakie nam dostarczono, mają wspomagać tworzenie beatów i gatunków muzycznych. Nie ciężko się domyślić, że nasz stół będzie zapełniony gwiazdami estrady, które od lat zapełniają kolekcje skórek w League of Legends. Na przystawkę dostajemy K/DA. Zastawienie stołu członkiniami zespołu (i jego fanami) będzie przyznawać pola pełne wzmocnień.

Obok nich dostaniemy kolejny z oryginalnych zespołów popów Riotu – True Damage. Cecha ta przyznawać będzie dodatkową szybkość ataku, a jej unikatowy bonus będzie wzmacniany poprzez nakładanie na bohaterów przedmiotów. Rozwiewając wątpliwości – Akali będzie występować pod szyldami obu zespołów, zależnie od tego, co akurat wystawimy na stół.

Zaskoczeniem może się okazać dla niektórych jednak to, że nie zapomniano o kultowym dla wszystkich starszych graczy Pentakillu. Tak, usłyszymy ze sceny trochę solidnego, metalowego brzmienia. A to wszystko w akompaniamencie redukcji obrażeń i bonusowych obrażeń wzrastających wraz z każdym zabójstwem. Oczywiście pentakill będzie ów bonus wzmacniać jeszcze bardziej.

Nie mogło też zabraknąć świeżynki, jaką przedstawiono nam w ostatnim miesiącu. Heartsteel zapowiada się jako zespół powoli ewoluujący w trakcie rozgrywki. Będzie on też mocno powiązany z ekonomią.

Cztery frakcje to jednak za mało

Obok wymienionych powyżej zespołów dostaniemy duo Lulu i Ziggsa o nazwie Glitter Bomb. Bard wraz ze swoimi meepami stworzy zaś jazzowe trio. Nie pominięto też fanów muzyki country. Zespół Desperado z Tahm Kenchem na czele będzie jednym z tych połączeń, które mają przyznawać nam dodatkowe wsparcie. Trochę analogicznie do aktualnej Pustki czy Innowatorów z setu szóstego. Tym razem jednak owym wsparciem będzie grywalna postać – Hecarim jako Midnight Horse.

Jak już wspomniane zostało powyżej, każdy zespół ma swoich fanów. Niektórzy wręcz superfanów. I to właśnie oni będą stanowić dodatkową cechę postaci. Będą oni posiadali zdolność przeistaczania przedmiotów swojego wybrańca w radiantowe. Bard również będzie miał swój niewielki występ wraz ze swoimi meepami. Nie zabraknie też leczącego dyskotekowej kuli od Space Groove, znanych tutaj bardziej jako Disco Nuts.

Jakie mechaniki zrobią comeback w Remix Rumble?

W nadchodzącej odsłonie Teamfight Tactics z pewnością nie pożegnamy się jeszcze z portalami. Są one dobrym urozmaiceniem gry i deweloperzy postanowili zachować je jeszcze przez jakiś czas. Tym razem mają jednak mieć jeszcze większy wpływ na rozgrywkę. Wprowadzone zostaną też nowe augmenty, choć tym razem już bez wpływających na nie legend.

Pamiętacie jeszcze wzmocnione postacie, które w jednym z setów występowały jako Wybrańcy? Miały one wówczas znacząco większą moc, podwojone cechy lub garść innych ciekawych udoskonaleń. Powrócą one w formie Headlinerów. Jednostki te będą najprawdopodobniej kosztować zatrważającą liczbę dwunastu złota. Wyposażone będą jednak w niebotyczną moc i unikatowe zdolności. Dla przykładu Bard będzie improwizował swoje jazzowe nutki, zadając obrażenia lub lecząc swoich sojuszników. Częstość występowania Headlinerów będzie dyktowana rzadkością samej postaci.

Muzyka sercem setu 10

Już od kilku tygodniu było wiadomo, że zespół Riotu zajmujący się tworzeniem ścieżki dźwiękowej dwoił się i troił nad Remix Rumble. Wówczas jednak nie wiedzieliśmy jeszcze, że to właśnie muzyka ma być motywem przewodnim nadchodzącego sezonu. Główny kompozytor z dumą jednak przedstawił nam informacje na temat pracy swojego teamu.

Czy połączenie jazzu z metalem jest możliwe? Jak najbardziej. Przestawiasz postacie, zmieniasz kompozycję i tworzysz kompletnie nowe melodie, które będą ci towarzyszyć w trakcie rozgrywki. Nie ma ograniczeń. Nie ma limitów. Tutaj wszystko może się zdarzyć. Także nie bójcie się stawiać K/DA obok Karthusa i Kayle. Nie zabraknie też momentów chwały. Niektóre momenty będą wzbogacone specjalnymi melodiami, jak np. rzucanie umiejętności specjalnej przez Maestro Jhina. Klasyczne brzmienie skrzypiec idealnie oddaje esencję postaci, nie zaburzając klimatu samego Teamfight Tactics.

Informacje o aktualnie panującej mecie znajdziecie tutaj. Opis ostatniej aktualizacji w ramach Runeterra Reforged można zaś przeczytać tutaj.