EXCEL pozostawia w składzie architektów sukcesu

EXCEL ESPORTS jako jedna z pierwszych drużyn w LEC rozpoczęło stopniowe ogłaszanie składu na rok 2024. Publikacje w mediach społecznościowych organizacji wystartowały już w październiku. Pierwszym pewnym elementem był dotychczasowy strzelec – Patrik "Patrik" Jirů. Będzie to już piąty sezon czeskiego zawodnika w tych samych barwach. Kolejne zapewnienia ze strony XL dotyczyły toplanera oraz leśnika. Okazało się, że Andrei "Odoamne" Pascu również nigdzie się nie wybiera, podobnie jak Lee "Peach" Min-gyu. Choć rozważanych kandydatów do roli dżunglera miało być więcej, to Koreańczyk ostatecznie zachował swoją pozycję w wyjściowej piątce.

Tym razem przyszła pora na cichych bohaterów, którzy przyczynili się do letnich sukcesów formacji zza kulis. Gwarantowane miejsce w przyszłorocznej wersji EXCEL mają bowiem Jonas "Hidon" Vraa oraz Christophe "Kaas" van Oudheusden. Duńsko-belgijski duet trenerski dołączył do zespołu jeszcze przed wiosennym splitem. Pierwsze wspólne rezultaty dalekie były jednak od ideału, a nawet od przyzwoitości. Kolejne 10. miejsce nie mogło napawać szczególnym optymizmem. Drobne roszady w składzie i czas na rozgrzewkę zagrały natomiast na korzyść brytyjskiej organizacji, która pod nowym przywództwem zdołała latem odbić się od dna i dotrzeć aż do finału. Wygląda na to, że wysiłek sztabu szkoleniowego nie pozostał niezauważony.

Środkowy oraz wspierający XL wciąż nie doczekali się oficjalnego potwierdzenia. Według przecieków ujawnionych przez Sheep Esports pozycję midlanera zająć ma młody zawodnik z ligi czeskiej – Adam "Jackies" Jeřábek. W roli supporta mamy zaś spodziewać się Lee "IgNara" Dong-geuna – tegorocznego ćwierćfinalisty Worlds. Okno transferowe oficjalnie otwiera się za kilka dni, zatem kolejne ogłoszenia najprawdopodobniej zaczną pojawiać się już w najbliższym czasie.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład EXCEL ESPORTS wyglądałby tak:

Andrei "Odoamne" Pascu
Lee "Peach" Min-gyu
Adam "Jackies" Jeřábek
Patrik "Patrik" Jírů
Lee "IgNar" Dong-geun
Jonas "Hidon" Vraa