EA SPORTS powitało The Rolling Stones w EA SPORTS FC 24. Marka połączyła siły z zespołem współpracując przy projektowaniu specjalnych strojów w grze. Swoje zestawy na potrzeby gry zaprojektowali także inni artyści – Obongjayar i Michaël Brun. Wszystko to przy okazji dodania do oficjalnej ścieżki dźwiękowej EA SPORTS FC 24 ośmiu nowych utworów. Te uzupełniają istniejącą listę piosenek, które fani mogą odkrywać i cieszyć się nimi podczas gry w EA SPORTS FC 24.

Ścieżka dźwiękowa, która z biegiem lat stała się ikonicznym elementem marki, zawiera ponad 100 światowych artystów, zarówno znanych, jak i wschodzących gwiazd. W nowej muzycznej aktualizacji znalazły się utwory:

  • Fred again… & Obongjayar, adore u
  • Peso Pluma, Grupo Frontera, TULUM
  • Rael, Gloria Groove & Tropkillaz, Vem com tudo
  • TROYBOI ft. ARMANI WHITE, SHUT IT DOWN
  • Insincere, smile
  • KABEAUSHÉ, THESE DISHES AIN’T GONNA DO THEMSELVES
  • Animal Collective, Soul Capturer
  • Underworld, denver luna (acapella)

Gracze mogą teraz uzyskać dostęp do trzech nowych zestawów artystycznych, zaprojektowanych we współpracy z samymi muzykami. Zestawy Obongjayara i Michaëla Bruna są dostępne dla graczy do odblokowania i używania w Ultimate Team oraz kupienia w sklepie. Zestaw Rolling Stones będzie można zdobyć poprzez wykonywanie celów.

Przez całe życie byłem fanem EA SPORTS, więc możliwość stworzenia własnego zestawu w EA SPORTS FC 24 to spełnienie moich marzeń. Możliwość połączenia mojej kultury, miłości do piłki nożnej i mody w takiej współpracy to prawdziwy zaszczyt. Mam nadzieję, że ludzie będą się nim cieszyć! – powiedział Michaël Brun.

Każdy utwór i artysta odzwierciedlają ambicje EA SPORTS FC, aby stworzyć prawdziwie międzynarodową ścieżkę dźwiękową, która odzwierciedla globalny charakter piłki nożnej i wpływów muzycznych. Style piłkarskie takie jak "holenderski futbol totalny", "brazylijski styl", czy "hiszpańska tiki-taka" wykracza poza granice geograficzne, podobnie jak style muzyczne pokroju Afrobeats, Reggaetonu czy Grime'u.

Utwory takie jak LALA Mike'a Towersa, Phone Sama Tompinksa, MEDUZA Em Beiholda i They Don't Love It Jacka Harlowa należą do najpopularniejszych piosenek w FC 24 od czasu światowej premiery gry 29 września.

Najnowsza ścieżka dźwiękowa EA SPORTS FC™ 24 jest dostępna na Spotify i innych platformach streamingowych.

Źródło: informacja prasowa