Mistrzowie świata z pierwszą rotacją po wygranej

T1 bez dwóch zdań napisało w tym roku naprawdę ciekawą historię. Wszak organizacja przez długi czas, zwłaszcza latem, borykała się z wieloma problemami. Bardzo często dotykały ją przeciwności losu. Najpierw Lee "Faker" Sang-hyeok nabawił się kontuzji, która wyłączyła go z gry na kilka tygodni. W międzyczasie także z zespołem pożegnał się ówczesny główny trener – Bae "Bengi" Seong-woong – a tymczasowo pałeczkę głównego dowodzenia przejął Im "Tom" Jae-hyeon. Wyniki wtedy pozostawiały wiele do życzenia. Niemniej po powrocie Fakera na serwer T1 ponownie zaczęło być zagrożeniem dla innych drużyn i ostatecznie dotarło na drugie miejsce League of Legends Champions Korea. A resztę historii prawdopodobnie już wszyscy znają, bo zaledwie dwa dni temu formacja pod wodzą 28-letniego szkoleniowca sięgnęła po najważniejsze trofeum sezonu, czyli Puchar Przywoływacza.

Jak się dowiedzieliśmy dziś rano, organizacja nie ma w planach się obijać. Wszystko za sprawą tego, że już teraz zdecydowała się na kluczową modyfikację w swoich szeregach. Ta ma miejsce w sztabie szkoleniowym. Pozycję głównego trenera przejął bowiem Kim "kkOma" Jeong-gyun. Doświadczony 37-latek w przeszłości miał już okazję prowadzić T1, jeszcze jako SK Telecom T1. Wówczas trwało to aż niespełna siedem lat. Na 2020 rok jednak wyruszył do Chin, gdzie odpowiadał za wyniki Vici Gaming. Był to dość krótki epizod, po którym wrócił do LCK, ale już przejmując stery nad DAMWON Gaming, a następnie DWG KIA. Z organizacją rozstał się natomiast pod koniec zeszłego roku i od wtedy pozostawał bezrobotny. Aż do dziś.

Jeśli chodzi natomiast o Toma, to ten nigdzie się nie wybiera, a po prostu przeniósł się na pozycję trenera, lecz już nie głównego. Niemniej organizacja nie obyła się bez pewnych pożegnań. Zespół bowiem opuścili dwaj szkoleniowcy, którzy wspomagali działania Toma – Kim "Roach" Kang-hee oraz Kim "Sky" Ha-neul.

Skład T1 prezentuje się na ten moment tak:

Choi "Zeus" Woo-je
Mun "Oner" Hyeon-jun
Lee "Faker" Sang-hyeok
Lee "Gumayusi" Min-hyeong
Ryu "Keria" Min-seok
Kim "kkOma" Jeong-gyun
Im "Tom" Jae-hyeon