gla1ve opuszcza Astralis

gla1ve pierwsze kroki w CS-ie stawiał jeszcze w czasach odsłony 1.6. Potem zaś przewinął się przez takie ekipy, jak m.in. Epsilon eSports, Team 3DMAX, Copenhagen Wolves czy Heroic. Wreszcie w październiku 2016 roku zasilił on szeregi Astralis i... reszta jest historią. W kolejnych latach Rossander i spółka stworzyli prawdopodobnie najmocniejszy skład w historii CS:GO, który na długo zdominował całą scenę. Efektem tego były liczne sukcesy i trofea, w tym także cztery triumfy na mistrzostwach świata. Niemniej ostatni czas nie był już tak dobry i to ani dla organizacji, ani dla zawodnika. Ten ostatni od końcówki czerwca przebywał na ławce rezerwowych, teraz natomiast potwierdzono, iż po siedmiu latach definitywnie opuszcza Astralis.

Siedem ostatnich lat to była podróż zmieniająca całe życie. Zawsze będę pamiętał Astralis jako najlepszy zespół, w którym miałem zaszczyt występować. Jako rodzinę, która zawsze była tutaj dla mnie. Fanów, cały zespół pracujący w kulisach przez dnie i noce. I oczywiście wszystkich moich klubowych partnerów, z którymi dzieliłem krew, pot i łzy przez wszystkie te lata. Wszystkie wspomnienia, wszystkie doświadczenia i wszystkie osiągnięcia to coś, co będę pielęgnować i pamiętać niezależnie od tego, gdzie trafię. Przez ostatnie dwa lata wiele się nauczyłem i zabiorę to ze sobą do nowego rozdziału w moim życiu. Nie mogę się doczekać, by pokazać wszystkim, co dalej, ale na razie: Dziękuję wszystkim! – przyznał gla1ve w oficjalnym komunikacie.

Kolejny przystanek: ENCE?

Co ciekawe, Astralis poinformowało, że rozstanie z 28-latkiem ma związek z tym, iż zawarł on porozumienie z nowym pracodawcą. Jego nazwa w komunikacie duńskiej organizacji nie pada, ale wiele wskazuje, iż może to być ENCE. Już wczoraj bowiem przez media społecznościowe przewinęły się doniesienia sugerujące, że gla1ve i Jakub "kuben" Gurczyński mogą związać się z Ośmiornicami. Dzisiejszy komunikat dotyczący duńskiego prowadzącego tylko uprawdopodobnia te plotki, które już niedługo mogą przerodzić się w rzeczywistość.