Pora powitać Rogue raz jeszcze

Gdy nazwa Rogue zniknęła z LEC na rzecz nowego projektu KOI, nikt nie spodziewał się, że Łotry tak szybko powrócą na ekrany. Współpraca Infinite Reality z marką Ibaia Llanosa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Na skutek tego obie strony zdecydowały się ponownie pójść własnymi ścieżkami. Nie mamy jeszcze pewności, co szykuje hiszpański streamer, natomiast informacje o planach amerykańskiej organizacji w końcu ujrzały światło dzienne. Na początku w mediach społecznościowych pojawił się krótki filmik zapowiadający powrót do korzeni.

Następnym krokiem było natomiast nieco bardziej rozbudowane oświadczenie opublikowane kilka minut później. IW oficjalnie zakomunikowało, że dzięki motywacji fanów postanawia przywrócić drużynie dawną nazwę i raz jeszcze wystąpić w LEC jako Rogue. Zmiana ta tyczy się również pozostałych tytułów będących w posiadaniu firmy: Call of Duty, Rocket League oraz Rainbow Six: Siege.

Powrót Łotrów ma symbolizować zachowanie wcześniejszego dziedzictwa, a organizacja deklaruje dalsze dążenie do kolejnych sukcesów pod znajomym szyldem. Nie tak dawno bowiem Adrian "Trymbi" Trybus i spółka sięgnęli w tych barwach po najważniejsze europejskie trofeum w LoL-u, zwyciężając w wielkim finale LEC 2022 Summer. Zamiary odnośnie do składu na rok 2024 Rogue podać ma w nadchodzących tygodniach. To samo tyczy się planów związanych z pozostałymi rozgrywkami, wykraczającymi poza League of Legends.

Zgodnie z oczekiwaniami Infinite Reality wiadomość spotkała się z pozytywnym odbiorem esportowej społeczności. Grono fanów, które zdążyła wypracować sobie marka w ciągu kilku poprzednich lat ciepło przyjęło powrót drużyny, która przyniosła lidze europejskiej potrzebną świeżość. Czy wraz z odzyskaniem dawnej tożsamości wrócą również topowe lokaty i sukcesy, których nie zobaczyliśmy pod szyldem KOI? Tego dowiemy się w kolejnych miesiącach wraz ze startem nowego sezonu rozgrywkowego.

Lista uczestników League of Legends EMEA Championship 2024:

EXCEL ESPORTS
Fnatic
G2 Esports
Karmine Corp
MAD Lions
Rogue SK Gaming
Team BDS
Team Heretics
Team Vitality