Xayoo cup wraca z drugim wydaniem

Pierwsza edycja Xayoo cup odbyła się między 26 a 28 maja. Wówczas najlepszą formacją okazała się ta z tytularnym bohaterem w szeregach, bowiem triumfowała wtedy ekipa Xayoo&Rybson. W skład tej drużyny, poza Arturem "Rybsonem" Gębiczem i Xayoo wchodzili tacy zawodnicy jak Kamil "LeQu" Rosik, Łukasz "Puki Style" Zygmunciak oraz Wojciech "Wojtuś" Świder. To właśnie ta piątka w wielkim finale pokonała zespół Kaseko&Lewus, wzbogacając się o 20 tysięcy złotych.

Jak się okazuje do kolejnej odsłony rywalizacji duet Xayoo i Rybson ponownie wejdzie w ramach sojuszników, którzy będą starali obronić się mistrzowski tytuł. W drużynie raz jeszcze wystąpi także Puki Style. Zmiany natomiast widoczne są na górnej alei oraz na pozycji wspierającego. Toplanerem będzie bowiem Tobiasz "Agresivoo" Ciba, natomiast wspomagać Pukiego będzie Łukasz "Pyrka" Grześkowiak. Ale to oczywiście tylko jedna z czterech formacji, która weźmie udział w rozgrywkach. Podczas drugiej iteracji tych zawodów będziemy oglądać jeszcze m.in. poczynania brygady Krzysztofa "Arquela" Saucia oraz Remigiusza "Overpowa" Puscha. U tej dwójki ponownie zagra Kacper "Inspired" Słoma, czyli zawodnik łączony z FlyQuest.

Pozostałymi dwoma duetami kapitanów są Maksymilian "Vysotzky" Wysocki i Jakub "Cinkrof" Rokicki oraz Paweł "Czekolad" Szczepanik i Konrad "Kaseko" Szewczak. W drużynie polskiego leśnika zobaczymy chociażby Jakuba "Sinmivaka" Ruckiego na górnej alei. Z kolei u Czekolada wystąpi przede wszystkim Lucjan "Shlatan" Ahmad, grający przez ostatni rok w barwach Solary w lidze francuskiej.

Tak prezentują się składy poszczególnych drużyn:

Xayoo&Rybson Arquel&Overpow Vysotzky&Cinkrof Czekolad&Kaseko
Agresivoo Arquel Sinmivak Glebo
Rybson Inspired Cinkrof Shlatan
Xayoo Overpow Vysotzky Czekolad
Puki Style Odi11 Woolite Syzyfek
Pyrka marlon Wojtuś Kaseko

Kiedy odbędzie się turniej?

Długo natomiast na odbycie się samego przedsięwzięcia nie trzeba będzie czekać. Wszystko bowiem ma mieć miejsce w najbliższy weekend, rozpoczynając już od piątku, a kończąc na niedzieli. Wtedy wyłoniony zostanie mistrz drugiej edycji Xayoo cup. Jeśli chodzi natomiast o sam format czy pulę nagród, to te nie zostały jeszcze ogłoszone, ale jak można przeczytać we wpisie Majkuta na Twitterze, ma to zostać przedstawione wkrótce.