JD Gaming i dominacja w 2023 roku

JD Gaming weszło w 2023 sezon z prostym celem – wygrać wszystko, co się da. W końcu skład formacji zbudowany był z takich gwiazd, jak Seo "Kanavi" Jin-hyeok, Zhuo "knight" Ding czy Park "Ruler" Jae-hyuk. Rzeczywiście wyglądało na to, że zdobycie wielkiego szlema, jak zwykli nazywać to fani, będzie możliwe. JDG bez większych problemów zwyciężyło w wiosennym oraz letnim splicie LPL-a, a po drodze wygrało Mid-Season Invitational 2023, pokonując 3:2 T1 i 3:1 Bilibili Gaming w wielkim finale. Za to na Worldsach Bai "369" Jia-Hao i spółka zwyciężyli wszystkich w fazie grupowej i zdominowali KT 3:1 w ćwierćfinale. Dopiero w półfinale sensacyjnie zatrzymało ich T1 z Lee "Fakerem" Sang-hyeokiem, będącym w mistrzowskiej formie.

Pierwsze pożegnania w JDG

Po tym w społeczności słyszało się głosy, że JD Gaming nie będzie miało pieniędzy, by utrzymać cały skład i będziemy świadkami wielu zmian. Nie wiadomo czy tak się stanie, czy też nie, ale dziś formacja pożegnała swojego toplanera. 369 spędził w niej dwa pełne lata i zdążył z nią trzykrotnie wygrać LPL-a, dwukrotnie dotrzeć do półfinału Worldsów i wygrać wspomniane MSI 2023. Ponadto zawodnik dwa razy został wybrany do pierwszego All-Pro Teamu fazy zasadniczej w lidze chińskiej i zdążył zrobić pentakilla Gangplankiem w meczu z EDG.

Wcześniej 369 grał w głównej konkurencji JDG na tamten czas, czyli w Top Esports. W tej formacji również sięgnął po mistrzostwo LPL-a, a także udało mu się awansować do półfinału Worldsów. Tak więc możemy się spodziewać, że wiele innych drużyn będzie walczyło o pozyskanie 22-letniego Chińczyka. Natomiast odnośnie do JDG, to ostatnio dotychczasowy trener formacji, Yoon "Homme" Sung-young, ogłosił zakończenie kariery.

Tak prezentuje się aktualnie skład JD Gaming:

Seo "Kanavi" Jin-hyeok
Zhuo "knight" Ding
Park "Ruler" Jae-hyuk
Lou "MISSING" Yun-Feng