Liquid awansuje niepokonane

W akcji po raz pierwszy zobaczyliśmy m.in. nowy, międzynarodowy skład Teamu Liquid. Ekipa dowodzona przez Caspera "cadiaNa" Møllera w trakcie całych eliminacji nie spotkała godnego siebie przeciwnika i przeszła przez nie niepokonana. Co więcej, był to efekt świetnej postawy wszystkich graczy, gdyż każdy z nich stanowił bardzo mocny punkt formacji. W efekcie Liquid jest bliżej tego, by pojawić się na pierwszych w historii mistrzostwach świata w Counter-Strike'u 2. A do zamkniętych eliminacji przystąpi z wyższym rozstawieniem jako ta drużyna, która wygrała pierwszy otwarty turniej kwalifikacyjny. Niemniej poza TL po awans sięgnęły trzy inne drużyny.

Jedną z nich było NRG, które niedawno powróciło na scenę Counter-Strike'a po kilkuletniej przerwie. Damian "daps" Steele i spółka również długo pozostawali niepokonani i porażkę ponieśli dopiero w finale. W tym lepsze okazało się... Liquid, które na Anubisie zatriumfowało 13:3. Niemniej dla przyszłości NRG nie miało to już większego znaczenia, bo sformowany kilka tygodni temu skład i tak miał powody do zadowolenia. Cieszyć się mogą również dwie drużyny nieposiadające wsparcia organizacji. Mowa tutaj o my life be like oraz vagrants Josha "PwnAlone'a" Pigue'a. One również przebrnęły do etapu zamkniętego i będą miały szansę, by zawalczyć o wyjazd na RMR-a.

Lista uczestników zamkniętych północnoamerykańskich eliminacji do RMR:

Badass Gaming BOSS Carpe Diem
Complexity
M80 my life be like Nouns Esports NRG
Party Astronauts Team Liquid vagrants
Wildcard Gaming
TBD TBD TBD TBD

Zamknięte północnoamerykańskie eliminacje do Regional Major Ranking odbędą się między 12 a 14 stycznia. Udział w nich weźmie w sumie 16 formacji, które zawalczą o siedem miejsc na amerykańskim RMR-ze przed PGL Major Copenhagen 2024.