Bratobójcze starcie Polaków już na samym starcie

Losy Daglasa w kwestii kolejnego etapu LEC mogą rozstrzygnąć się już po pierwszym spotkaniu. Czwarte zwycięstwo jego zespołu zagwarantuje mu bowiem udział w fazie play-off. Team Vitality nie będzie miał jednak łatwego zadania, gdyż po drugiej stronie stanie ekipa Marcina "Jankosa" Jankowskiego. Choć Team Heretics i Pszczoły dzieli zaledwie jeden punkt, to dotychczasowe zwycięstwa tych pierwszych wyglądały na tyle przekonująco, że postawienie ich w roli faworyta tego starcia wydaje się bezpiecznym zagraniem. VIT natomiast pokazało już kilkukrotnie, że również potrafi zaskoczyć, pokonując chociażby G2 Esports. Zaskakiwać nie będą musieli zaś Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik i jego MAD Lions KOI. Pojedynek z GIANTX, który będzie czwartą grą tego dnia, dla drużyny polskiego środkowego powinien być bułką z masłem. Zespół Andreia "Odoamne" Pascu nie prezentuje się najlepiej i szanse na nagłą poprawę zdają się być nikłe.

Pora na LEC-owe El Clásico

Trzeci mecz to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów LEC. Starcia Fnatic z G2 Esports od wielu lat budzą emocje bez względu na poziom obydwu formacji, a tym razem zarówno Czarno-Pomarańczowi, jak i Samuraje wydają się być do niego całkiem nieźle przygotowani. Nie powinniśmy jednak spodziewać się czystego i poukładanego spotkania – ekipa Marka "Humanoida" Brázdy w tym sezonie lubuje się w chaotycznych rozgrywkach bardziej niż wcześniej, a Rasmus "Caps" Winther i spółka dość często eksperymentują z niekonwencjonalnymi wyborami. Przeważnie to G2 wychodzi z tych pojedynków zwycięsko – czy będzie tak i tym razem?

Pomiędzy wybuchowe i zacięte starcia wkradły się dwa bardzo jednostronne mecze – przynajmniej na papierze. Zestawienie Teamu BDS z Rogue nie daje Łotrom zbyt wielkiej nadziei na zdobycie upragnionych i potrzebnych im punktów. Na sam koniec dnia SK Gaming podejmie zaś Karmine Corp, które po wczorajszej porażce nie ma już żadnych szans na awans do play-offów. Nierzadko jednak bywa tak, że drużyny, które nie mają już nic do stracenia, potrafią odgryźć się w najmniej spodziewanym momencie.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC:

28 stycznia
17:00 Team Vitality vs Team Heretics BO1
18:00 Team BDS Team BDS vs Rogue BO1
19:00 Fnatic vs G2 Esports BO1
20:00 MAD Lions KOI vs GIANTX BO1
21:00 SK Gaming vs Karmine Corp BO1

Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024