Rozstrzygające starcie już na samym początku

Bezpośredni pojedynek o ostatnie miejsce w play-offach LEC dostaniemy już na samym starcie. Nie jest jednak pewne, że jego wynik na dobre rozstrzygnie nam tę kwestię. W przypadku wygranej GIANTX sytuacja jest prosta – Andrei "Odoamne" Pascu i spółka awansują do kolejnego etapu, a Rogue żegna się z zimowym splitem. Jeśli zaś to Łotry zgarną punkt, to czeka nas dogrywka. Rezultat bezpośredniego meczu nie ma bowiem znaczenia w aktualnym formacie, zatem dwójka ta raz jeszcze będzie musiała zmierzyć się ze sobą pod koniec dnia.

Pozostałe spotkania przesądzą jedynie o ostatecznych lokatach reszty zespołów. Team BDS zdaje się być względnie pewny pierwszego miejsca. Karmine Corp we wczorajszym wydaniu może jednak okazać się dla aktualnych liderów groźniejszym przeciwnikiem, niż można by się spodziewać. Zawodnicy francuskiej organizacji nie mają już zupełnie nic do stracenia i w starciu z SK Gaming pokazali, że bez ciężaru na swoich barkach potrafią zaskoczyć znacznie lepszych od siebie. Zdecydowanie mniej jednostronny powinien być zaś mecz Fnatic z Teamem Heretics. Czarno-Pomarańczowi oraz ekipa Marcina "Jankosa" Jankowskiego mają obecnie taki sam bilans i zwycięstwo w tym pojedynku pozwoli jednej ze stron przekroczyć barierę 50% wygranych.

Dwie ostatnie gry również na papierze należą do wyrównanych. G2 Esports i SK Gaming z bilansem 5-3 zawalczą o umocnienie swojej pozycji na szczycie tabeli. Polsko-polskie starcie formacji Kacpra "Daglasa" Dagiela i zespołu Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika również zaważy o tym, który z rodaków zakończy fazę zasadniczą z pozytywnym współczynnikiem zwycięstw.

Harmonogram dzisiejszych spotkań LEC:

29 stycznia
17:00 GIANTX vs Rogue BO1
18:00 Team BDS Team BDS vs Karmine Corp BO1
19:00 Fnatic vs Team Heretics BO1
20:00 SK Gaming vs G2 Esports BO1
21:00 Team Vitality vs MAD Lions KOI BO1

Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024