Team Vitality
0:1 MAD Lions KOI
Photon
K'Sante
Myrwn
Gnar
Daglas
Brand
Elyoya
Xin Zhao
Vetheo
Orianna
Fresskowy
Azir
Carzzy
Varus
Supa
Xayah
Hylissang
Pyke
Alvaro
Blitzcrank

Ostatni mecz LEC na konto polskiego midlanera

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej LEC nie mogliśmy narzekać na nudę. Ekipy nie stroniły od agresji, wymieniając ogień na zmianę. Efektem tego było bardzo dużo eliminacji we wczesnym etapie gry. Eliminacji, które na dobrą sprawę niczego nie rozstrzygały, gdyż po prawie dziesięciu minutach ciągłej naparzanki w kwestii funduszy nadal panował remis. W pewnym momencie jednak w całym tym chaosie lepiej zaczęli się odnajdować Daglas i jego sojusznicy. Zresztą, to właśnie dzięki wielu dobrym akcjom polskiego leśnika Teamu Vitality wysunęło się na prowadzenie.

Tym samym po upływie kwadransa VIT zgromadziło na swoim koncie już cztery tysiące sztuk złota więcej od swoich rywali. Można było zatem mówić już o całkiem pokaźnej przewadze. Zwłaszcza że wtórowało temu rozbijanie wrogich wież oraz przejmowanie smoków. I wydawało się, że od tego czasu Pszczoły mają już mecz w garści. Nic bardziej mylnego. Lwy nie miały zamiaru tanio sprzedać skóry i w dwóch kolejnych walkach drużynowych to one były górą. Dzięki temu niemal cała przewaga rywali prysła niczym bańka. Co więcej, MDK nie chciało się zatrzymywać, dorzucając do swojego ekwipunku wzmocnienie Barona po jednej z wygranych potyczek. Teraz to właśnie przedstawiciele hiszpańskiej organizacji dyktowali warunki przebiegu starcia. Gwoździem do trumny Vitality okazała się walka o drugiego Nashora, w której świetnymi umiejętnościami popisał się nasz rodzimy midlaner. Chwilę po dobiciu fioletowego potwora i wykluczeniu większości zawodników przeciwnej drużyny MAD Lions byli w stanie zakończyć grę.


To koniec zmagań w ramach fazy zasadniczej LEC 2024 Winter. Play-offy startują w następną sobotę. Nadchodzące starcia obejrzeć będziecie mogli na antenie Polsat Games, na kanale na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących harmonogramu, aktualnej klasyfikacji oraz innych rzeczy znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024