GIANTX melduje się w play-offach LEC, KC zdobywa drugi punkt

Początek najważniejszego spotkania pod kątem uczestnictwa w fazie pucharowej LEC nie należał natomiast do GIANTX. To Rogue znacznie lepiej weszło w mecz, notując kilka wczesnych eliminacji. Dopiero po jakimś czasie GX zdołało znaleźć kilka dobrych dla siebie walk, dzięki czemu wysunęło się na prowadzenie. I wyszło finalnie na to, że potrafiło doprowadzić pojedynek do szczęśliwego dla siebie końca. Tym samym to właśnie ekipa rumuńskiego toplanera gra dalej, a Łotrzyki mogą udać się na przerwę i oddać się pewnym przemyśleniom.

Bez dwóch zdań natomiast największym zaskoczeniem dzisiejszego wieczoru w LEC była wygrana Karmine Corp w drugim starciu. Rywalem ulubieńców francuskiej publiczności był Team BDS. Mieliśmy zatem tutaj zestawienie drużyny z pierwszego miejsca z drużyną z ostatniego. I co ciekawe właśnie to Lucas "SAKEN" Fayard i spółka byli dzisiaj zwycięscy. I to w znakomitym stylu, bowiem podopieczni Yanisa "Strikera" Kelli nie mieli praktycznie nic do powiedzenia. Jeśli chodzi natomiast o rzeczy bardziej przewidywalne, to takową była chociażby wygrana G2 Esports, które pokonało SK Gaming. W batalii tej ze świetnej strony zaprezentował się Steven "Hans sama" Liv, który mógł na koniec potyczki pochwalić się statystykami na poziomie 7/0/7.

Jankos zniszczony przez Fnatic, Fresskowy górą w starciu Polaków

Jeśli chodzi natomiast o występy Polaków, to pierwszym z rywalizujących dziś był Marcin "Jankos" Jankowski. On i jego Team Heretics jednak na pewno nie będą wspominać minionej batalii dobrze, ponieważ zostali całkowicie zdominowani przez Fnatic. Tym samym TH zakończyło ten tydzień bez żadnej wygranej. Na sam koniec dnia natomiast doszło do bitwy pomiędzy Kacprem "Daglasem" Dagielem i jego Team Vitality oraz Bartłomiejem "Fresskowym" Przewoźnikiem i jego MAD Lions KOI. Mecz ten był prawdziwym młynem, co z pewnością podobało się widzom. Ostatecznie jednak to formacja rodzimego środkowego dopisała piąty punkt do swojego dobytku, lądując finalnie na czwartej lokacie tabeli.

Wyniki dzisiejszych spotkań LEC:

29 stycznia
17:00 GIANTX 1:0 Rogue BO1
18:00 Team BDS Team BDS 0:1 Karmine Corp BO1
19:00 Fnatic 1:0 Team Heretics Relacja
20:00 SK Gaming 0:1 G2 Esports BO1
21:00 Team Vitality 0:1 MAD Lions KOI Relacja

Play-offy LEC ruszają już w przyszłą sobotę. Wszystkie spotkania będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024