Kolejna dawka emocji (i zmian) za oceanem

Po niemałych zawirowaniach w off-sezonie LCS po raz kolejny ogłasza pewne zmiany. Te nie są natomiast aż tak drastyczne i wiążą się jedynie z późniejszym startem spotkań. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że decyzja ta związana jest z godzinami rozgrywania League of Legends EMEA Championship. Pierwsze starcia za oceanem zaczynały się bowiem jeszcze podczas trwania LEC, co uniemożliwiało kibicom śledzenie obu lig na bieżąco. Od tej pory amerykańskie zmagania będą zatem ruszać nie o godzinie 21, a 22.

W poprzedniej kolejce doświadczyliśmy sporych przetasowań w tabeli. Nie ma już ekip bezbłędnych i zupełnie beznadziejnych – dotychczasowi liderzy potracili pierwsze punkty, a drużynom z samego dna udało się zgarnąć przynajmniej po jednym zwycięstwie. Nadchodzące gry zapowiadają się więc znacznie ciekawiej, niż można by zakładać jeszcze tydzień temu. Formacją, którą na pewno warto obserwować, będzie (jak zwykle zresztą) Cloud9. Chmury najadły się wstydu w pojedynku z Shopify Rebellion i mierząc się z Immortals Progressive będą musiały udowodnić, że był to drobny wypadek przy pracy. Będzie to dla nich istotna rozgrzewka przed niedzielnym starciem. Wtedy bowiem czeka ich mecz przeciwko FlyQuest, które również potknęło się, jak do tej pory, raz. Jeśli oba zespoły wezmą się w garść i wrócą do oczekiwanej formy, naszym oczom powinien ukazać się niekwestionowany lider LCS.

C9 zakończy tydzień spotkaniem z Teamem Liquid Honda. Patrząc na aktualną tabelę, terminarz FlyQuest rysuje się podobnie, jeśli chodzi o poziom trudności. Oprócz Josepha "jojopyuna" Pyuna i spółki Kacper "Inspired" Słoma ze swoją świtą podejmie 100 Thieves oraz Dignitas. Obie te drużyny nie prezentują się wybitnie, jednak obie również pokazały, że potrafią odrobinę zakręcić i namieszać.

Harmonogram trzeciego tygodnia LCS prezentuje się następująco:

2-3 lutego
22:00 Immortals Progressive vs c9, cloud9 Cloud9 BO1
23:00 NRG KIA vs Team Liquid Honda BO1
00:00 Dignitas vs Shopify Rebellion BO1
01:00 FlyQuest vs 100 Thieves BO1
3-4 lutego
22:00 Dignitas vs Team Liquid Honda BO1
23:00 Cloud9 c9, cloud9 vs FlyQuest BO1
00:00 Immortals Progressive vs 100 Thieves BO1
01:00 NRG KIA vs Shopify Rebellion BO1
4-5 lutego
22:00 Dignitas vs FlyQuest BO1
23:00 Cloud9 c9, cloud9 vs Team Liquid Honda BO1
00:00 100 Thieves vs Shopify Rebellion BO1
01:00 Immortals Progressive vs NRG KIA BO1

Wszystkie mecze wiosennego splitu LCS 2024 możecie oglądać na oficjalnym kanale na Twitchu.